Savaş, insanlığın tarihindeki en acımasız ve yıkıcı olgulardan biridir. Ancak savaşta en çok ezilen ve en çok acı çekenler masum çocuklar.

Dünya, gözlerimizin önünde Gazze'deki savaşın yıkıcı sonuçlarına tanıklık ediyor. Fakat bu savaş sadece binaları değil, aynı zamanda masum çocukların hayatlarını da paramparça ediyor. Bu küçük yürekler, patlamaların ölümü ve yıkımın tozları arasında büyümek zorunda kalıyor. Savaşın gölgesindeki Gazze'deki masum çocuklar, hepimizin yüreğini sızlatıyor.
Savaşın içindeki masum çocuklar, yaşadıkları travmalara rağmen geleceğe dair umut taşıyan gerçek kahramanlardır. Topraklarına düşen bombalar onların oyun alanlarını yok edebilir, ama umutlarına asla zarar veremez. Onlar, ne olursa olsun hayata tutunmaya çalışırlar. 
Savaşın zorlayıcı şartlarına rağmen, bu çocukların güzel şeyleri başarabilir, büyük hayaller halinde ve dünyada daha iyi bir yer haline gelebilirler. Eğitimleri ve sağlıkları korunduğunda, bu çocuklar ileride ülkelerinin liderleri, doktorları, mühendisleri ve sanatçıları olabilirler.
Unutmayalım ki, çocuklar geleceğimizi inşa eden gerçek kahramanlardır…