Her iyinin içinde bir kötülük, her kötünün içinde bir iyilik vardır. Kötü olarak nitelendirdiğimiz birtakım özelliklerimizin aslında sanıldığı gibi kötü olmadığı, hatta düşünüldüğünde kişiye fayda bile sağladığı görülüyor. Tembellik, bencillik, umursamazlık gibi çeşitli karakteristik özellikler, bakmayı bildiğinde kişiye fayda sağlayan özellikler olabiliyor. Bu özelliklerden birkaçını sizler için derledik…

1.Bencillik

Kişinin bencil olması, öncelikle kendisini düşünüyor olması, kendini her şeyin önünde tutması sanıldığı gibi kötü özellikler olmanın yanı sıra her bireyin uygulaması gereken şeyler arasında yer alır. Kişinin öz saygısı ve öz sevgisini koruyabilmesi için kendisine değer vermesi kötü bir şey değildir. Unutulmamalıdır ki kişi kendisini düşünmediği takdirde kimse o kişiyi düşünmez. Bu sebeple her birimizin kendi mutluluğu için biraz bencil olmasında hiçbir sakınca yoktur.

2.Aşırılık

Abartı ve aşırılık olarak ifade edilen maksimalizm, çoğu kişinin hoş karşılamadığı bir karakteristik özelliktir. Kimileri tarafından bu kişilik özelliği abartılı olarak bulunsa da, aslında bu özellik kişinin amaç sahibi olmasına ve belirli bir amaç uğruna çalışmasına yardımcı olduğundan yararlı olarak sayılabilir. Amaç sahibi olup, bu amaç uğruna çalışmak son derece önemlidir. Boşa yaşamamayı ve yaşamın anlamlanmasını sağlar.

tembel_ilkses

3.Tembellik

10 plaka kodu nerenin? 10 plaka kullanan il hangisi? 10 plaka kodu nerenin? 10 plaka kullanan il hangisi?

Bakıldığında kötü bir özellik olarak görülen tembellik sanıldığı kadar kötü bir özellik olmayabilir. Hiçbir şey yapmadan durduğunuz ve kendi kendinize kaldığınız zaman diliminde kendinizi dinlemeniz sizin için faydalı olacaktır. Kendinizle baş başa kalmak ve kendinizi dinlemek bu hayattaki amaçlarınızı, neyi isteyip neyi istemediğinizi ve neyi yapıp neyi yapmayacağınıza karar vermeniz noktanızda size yol gösterici olacaktır. Kendinize tanıdığınız bu zaman dilimi, geleceğinize yönelik alacağınız kararlarda size anahtar olabilir.

alay_ilkses

4.Alaycı olmak

Kişinin çevresine sergilediği alaycı tavır, dışarıdan hoş karşılanmayabiliyor. Bazı kişiler karşılaştıkları olumlu ve olumsuz tüm olaylar karşısında alaycı bir tutum ve tavır sergilerler. Ancak bu alaycı tutumun arkasına saklanan çeşitli nedenler olabilir. Bu kişiler büyük çoğunlukla eksikliğini hissettikleri şeyler karşısında savunma mekanizması olarak alaycı bir tavır sergileyerek kendilerini korumaya çalışıyor olabilirler. Bu sebeple bu tip insanlarla karşılaştığımızda alaycı tavırları karşısında tepki göstermeden önce iki kez düşünelim.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Öğrenince şok olacaksınız! Bu ürünler aslında erkekler için üretildi