TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Wonder terapi ve andulasyon terapi nedir? Vücuda nasıl etki eder?

Kilo kaybını hızlandırmak ve kontrollü bir şekilde vücudu şekillendirmek için kullanılan yöntemlerden wonder terapi ve andulasyon terapi nedir? Bu terapi çeşitlerinin vücuda olan etkileri. İşte konuya ilişkin detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 03:30
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Wonder terapi ve andulasyon terapi nedir? Vücuda nasıl etki eder?

Son yıllarda zayıflamak isteyen kişilerin hizmetine sunulan, yeni teknolojik donanımlara sahip birçok cihaz geliştirildi. Kilo kaybı için alanında uzman kişilerin kontrolünde sürdürülen bu yeni metotlar sayesinde, kilo kaybetme hızı artırılıyor ve istenilen kiloya daha hızlı ulaşılabiliyor. Bu amaçla gerçekleştirilen wonder terapi ve andulasyon terapinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını birlikte inceleyelim.

wonderterapi_ilkses

Wonder terapi nedir?

Bir çeşit estetik zayıflama yöntemi olan, doğrudan vücutta yer alan kasların daha kontrollü ve yoğun bir şekilde çalışmasını sağlayan wonder terapi, günümüzün popüler zayıflama yöntemlerinden biridir. Beyinden gönderilen sinyaller ile kasılan kaslar, kilo kaybı için son derece önemlidir. Wonder terapi ile motor sinirler elektromanyetik sinyaller gönderilir. Bu sayede vücutta yer alan tüm kasların daha fazla miktarda kasılması sağlanır. 25 dakika süren wonder terapide, bu süre boyunca gönderilen elektromanyetik sinyaller doğrultusunda 52 bin adet kasın kasılması sağlanır. Bu sayıya standart bir egzersiz programı ile ulaşmak oldukça zordur. Wonder terapide kullanılan özel bir cihaz bulunur. Vücuda gönderilen sinyaller, bu cihaz aracılığı ile iletilir. Kişinin vücut durumuna göre etki süresi değişmekle birlikte, wonder terapi alan bir kişinin vücudundaki etkiler 2 ila 4 hafta arasında görünür hale gelir. Bu süreçte yağ yakımı artar ve kas oluşumu başlar. Bu terapi türü; yağ yakma, kas oluşturma, popo kaldırma ve vücut şekillendirme amacıyla gerçekleştirilir. En genel başlıklar alında incelendiğinde wonder terapi ile:

Kilo kaybı yaşanır

Selülit ve çatlaklar azaltılır

Pelvik taban kuvvetlendirilir

Kol bölgesinde sıkılaşma yaşanır

andulasyonterapi_ilkses

Andulasyon terapi nedir?

Biyofizik temelli bir tedavi türü olan andulasyon, dalga oluşturma ve dalgalanım anlamı taşır. Mekanik titreşim ve kızıl ötesi ışınlar kullanılarak gerçekleştirilen andulasyon terapi sayesinde vücutta gereğinden fazla tutulan su atılır, bedenin yenilenmesi ve onarılması sağlanır. Vücuda verilen mekanik titreşimler sayesinde su tutulmasından kaynaklanan pek çok problem hafifletilir. En genel anlamda metabolizmayı düzenleyen, uyku kalitesini artıran ve vücutta meydana gelen yağlanmayı gideren andulasyon terapide, kişinin etki görebileceği belli başlı alanlar şu şekilde kendini gösterir:

Vücut ağrıları

Çeşitli bağırsak sorunları

Çeşitli dolaşım sorunları

Huzursuz bacak sendromu

Kilo problemleri ve bundan kaynaklanan iç organ yağlanması sorunları

Stres

Enerji düşüklüğü. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.