TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir Şehir Hastanesi'nde büyük kalp ameliyatı başarısı

İzmir Şehir Hastanesi'nde ilk defa gerçekleştirilen aortik kök genişletme ameliyatı, 34 yaşındaki Filiz Antakyalı'ya başarıyla uygulandı

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 12:41
Kaynak: BÜLTEN
İzmir Şehir Hastanesi'nde büyük kalp ameliyatı başarısı

İzmir Şehir Hastanesi’nde ilk defa yapılan aortik kök genişletme ameliyatı başarı ile gerçekleşti. Aort kapağı ve sol ventrikül denilen bölgenin çok dar olması nedeni ile en büyük ameliyatlar arasına giren, aortik kök genişletme operasyonu uygulandı. 34 yaşındaki Filiz Antakyalı’ya uygulanan bu operasyon ile genç hasta sağlığına kavuştu.

Bu önemli cerrahi girişim Kalp Damar Cerrahisi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Haydar Yaşa, Op. Dr. Özbek Oğuz, Asistan Doktor Hüseyin Erdinç, Anestezi Uzmanı Aslıhan Sevinç Dinler tarafından gerçekleştirildi.

En küçük kesi ile en büyük ameliyatı yapmayı başardık diyen Kalp Damar Cerrahisi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Haydar Yaşa; “Manougian tekniği ile uyguladığımız aortik kök genişletme ve aort kapak değişim ameliyatı, hem de küçük bir kesi ile AVR ve aortik kök genişletme ameliyatını bir arada gerçekleştirdik Hastamızın genel durumu gayet iyi ve taburculuğunu planlıyoruz. Genç hastamızı sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

İzmir Şehir Hastanesi, bu tür yenilikçi ve başarılı cerrahi girişimleri, son teknolojik altyapı ile donatılmış ameliyathaneleri sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Hastane, bu başarısıyla, alanında öncü ve yenilikçi bir sağlık kurumu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.