TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çek Cumhuriyeti ile sağlık turizminde iş birliği

Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Çek Cumhuriyeti ile sağlık turizmini geliştirmek istediklerini belirtti

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 02:30
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 02:30
Kaynak: İHA
Çek Cumhuriyeti ile sağlık turizminde iş birliği

Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) heyeti, Ankara'da bulunan Çek Cumhuriyeti Devleti Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Çek Cumhuriyeti Devleti Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Jiri Borcel tarafından karşılanan ASATUF Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Çek Cumhuriyeti ile her konuda ve alanda işbirliğinin geliştirilmesinin kendileri için önemli olduğunu belirtti. 

Özellikle sağlık turizmi alanında yapacakları işbirliğinin önemine değinen Karabulut, “Ülkelerimiz bu alanda büyük potansiyellere sahiptir. Amacımız kazan kazan anlayışı ile geliştireceğimiz ilişkilerle güçlü olan ilişkilerimizi daha iyi bir seviyeye getirmek istiyoruz. Ülkemizdeki sağlık kuruluşlarımız güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bunun yanında ülkemiz, alternatif tıp alanında, termal kaplıcaları ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir. Ayrıca, başta saç ekimi, plastik cerrahi, medikal, kanser, organ nakli özellikle de karaciğer naklinde ve tüm cerrahi müdahaleler konusunda da uzman kadrolarımız bulunmaktadır. THY ile yaptığımız protokol ile de tedavi için gelenlere ayrıcalıklar yapılacaktır. Ayrıca, şahsımın tamamlayıcı tıp ve bitkiler üzerine yazmış olduğum altı kitap ve üç yüz makalem yayınlanmış bulunmaktadır. Alternatif tıp alanında yapmış olduğum bu çalışmalar sonucunda tarafıma bitkilerin profesörü lakabı verilmiştir. Bu alanda Çek Cumhuriyeti Devleti ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz” dedi.

Çek Cumhuriyeti Devleti Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Jiri Borcel ise Türkiye ile ilişkilerinin her geçen gün gelişmekte olduğunun altını çizerek “İlişkilerimizin olması gereken düzeyde yeterli olmadığını çok iyi biliyoruz. Taraflar arasındaki karşılıklı ziyaretler ve görüşmeleri devamlı hale getirirsek, ilişkilerimizi daha da güçlendirebiliriz. Çek Cumhuriyeti Devleti olarak, sağlık turizmi alanında sizlerle her türlü işbirliğini geliştirmekten mutlu olacağımızı belirtmek isterim. Türkiye bu konuda son yıllarda çok ilerledi. Sağlık alt yapınız çok güçlü. Tedavi için gelecek hastalarımız güzel sonuçlar alacağı gibi, ülkenizin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini de gezme fırsatı bulacaklardır. Özelikle Türk mutfağı ve lezzetlerini de tatmış olacaklardır. Dağ sporu alanında ülkeme Türkiye’den yoğun bir ilgi vardır. Türk dağ sporu meraklılarını ülkeme davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Heyetler arası yapılan görüşmelerden sonra ASATUF Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Çek Cumhuriyeti Devleti Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Jiri Borcel’e Malatya kayısısı hediye ederek, Çek Cumhuriyeti Devleti Ankara Büyükelçisini ve heyetini ASATUF Genel Merkezi’ne davet etti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.