Çiğli Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde toplum sağlığını korumak amacıyla başlatılan önleyici sağlık hizmetleri çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Kasım ayında bin çocuğun ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

İzmir’de etkili olan sağanak yağışta su birikintilerinin içinde kalan ve telef olmak üzere olan bir fareye kalp masajı yapıldı. Telefonla veteriner arkadaşını arayan ve onun söyledikleri doğrultusunda hayvana kalp masajı yapan kadın, gözyaşlarına engel olamadı.

İzmir’i etkisi altına alan sağanak yağış, öğlen saatlerinde şiddetini artırdı. Konak ilçesi Karataş semtinde de sağanak yağmur nedeniyle bazı sokaklarda su birikintisi oluştu. Su birikintisi içinde kalan ve telef olmak üzere olan bir fare de, yaşama mücadelesi verirken, fareyi fark eden vatandaş kendisine kalp masajı yaptı. Hayvanın hayatta kalması için veteriner olduğu öğrenilen arkadaşıyla telefonda görüntülü konuşma yapan vatandaş, veterinerin söyledikleri doğrultusunda fareye kalp masajı yaptı.

'İkizler Çetesi' operasyonunda ikinci dalga 'İkizler Çetesi' operasyonunda ikinci dalga

Can çekişen hayvana kalp masajı yaparken gözyaşlarını tutamayan vatandaş, "Ne olur ölme, yaşa" diyerek duygusal anlar yaşadı.