Olay, dün akşam saatlerinde Mamak’ın Hocalı Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, İ.K., park ettiği otomobilini yerinde bulamayınca polise ihbarda bulundu. Aracı bulmak için harekete geçen Mamak Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık olayını Ö.D. ile O.A.’nın gerçekleştirdiğini tespit etti. Harekete geçen ekipler, çalınan otomobili Ö.D. ile O.A.’nın ikametinde buldu. O sırada araç içerisinde bulunan Ö.D., polisi görünce kaçmak istedi. Üzerindeki bıçakla kendisine müdahale etmek isteyen polisi yaralayan Ö.D. "Ya ben ya siz ölürsünüz, bırakın beni" diye bağırarak, koşmaya başladı. Ekipler, elindeki bıçakla çevreden geçen vatandaşlara saldırmaya çalışan Ö.D.’yi havaya defalarca uyarı ateşi açarak ve biber gazı kullanarak durdurmaya çalıştı. Tüm uyarılara rağmen durmayan Ö.D., mahalle bekçisi tarafından bacaklarından vurularak etkisiz hale getirildi. Ö.D., olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Çalınan araç ise sahibine teslim edildi. Hastanedeki tedavisi sona eren Ö.D. ile O.A. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Uyuşturucu etkisi altında olduğu ve hırsızlık yaptığı söyleniyor”

İBB ile imzalanan toplu sözleşmeyi reddeden çalışanlardan eylem İBB ile imzalanan toplu sözleşmeyi reddeden çalışanlardan eylem

Olayın tanıklarından Emrullah Baygül, “Saldırgan şahıs kapkaççıymış. Polislere bıçakla saldırmış. Polisler de ona müdahale etmiş. Geldiğimde yerde yatıyordu. Ayağından yaralanmıştı. Uyuşturucu etkisi altında olduğu ve hırsızlık yaptığı söyleniyor. Burada da polislere direnmiş. Bıçakla karşılık vermeye çalışmış. Olaydan sonra polis ekipleri çevreyi koruma altına aldı. Sağlık ekipleri de gelip yaralı saldırgana müdahale etti” dedi.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- Sağlıklı bir yaşam için dikkat! Egzersiz için en doğru saatler haberimizde

Kaynak: İHA