İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne ilişkin saha raporunu kamuoyuyla paylaşan İzmir Tabip Odası, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne dair önemli detayları da aktardı.

Raporda, polikliniklerden bazılarının kapatıldığı kaydedilirken, özellikle onkoloji polikliniğinde ciddi sıkıntılar yaşandığı, onkoloji hastalarının izlemlerinde aksamalar olduğu ifade edildi.

YETERLİ PLANLAMA OLMAKSIZIN…

İzmir’de orman okulu açıldı İzmir’de orman okulu açıldı

Raporda yer alan bilgiler şöyle: “Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosundan 7 göğüs hastalıkları uzmanı, 3 göğüs cerrahisi uzmanı eğitim görevlisi, 11 göğüs hastalıkları asistanı, 6 göğüs cerrahisi asistanı hekimin şehir hastanesinde görevlendirildiği, daha sonra 3 eğitim görevlisi hekimin kurumlarına geri gönderildiği öğrenilmiştir. Ancak önceden bilgi verilmeden ve yeterli planlama olmaksızın yapılan görevlendirmeler nedeniyle hastanede kalan hekimlerin nöbet sayılarında artışlar olmuş, acil servis, klinik ve poliklinik hizmetlerini aksatan gelişmeler yaşanmıştır. Polikliniklerden bazılarının kapatıldığı, özellikle onkoloji polikliniğinde ciddi sıkıntılar yaşandığı, onkoloji hastalarının izlemlerinde aksamalar olduğu ifade edilmektedir.”

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzmir Şehir Hastanesi'nde hasta yakınları için otel

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA