Denizli'de pehlivanlar er meydanına çıkacak Denizli'de pehlivanlar er meydanına çıkacak

HÜSEYİN DEMİR 

Ankara Spor Salonu’nda nefesleri kesen mücadelede Pınar Karşıyaka maçın başından sonuna kadar oyunun üstünlüğünü elinde tuttu. Türk Telekom son çeyrekte geri dönse de İzmir ekibi deplasmandan 92-81'lik skorla galibiyetle ayrıldı. Pınar Karşıyaka seriyi 1-1'e getirdi ve saha avantajını ele geçirdi. Türk Telekom-Pınar Karşıyaka serisinde 3’üncü maç, 8 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanacak. 

DELGADO 25 SAYI, 7 RİBAUND 
Türk Telekom’da Jerian Grant 26 sayı, 7 asist ile mücadele etti. Tony Taylor 21 sayı, 5 ribaundla takımına katkı verdi. Axel Bouteille 11 sayı, 3 ribaund, Tyrique Jones 8 sayı, 8 ribaund ile oynadı. Pınar Karşıyaka’da Angel Delgado 25 sayı, 7 ribaund, 3 asistlik performansıyla maça damga vurdu. Vitto Brown 16 sayı, 6 ribaund, 4 asist ile galibiyette önemli rol oynadı. Braian Angola 18 sayı, 5 ribaund, 4 asistle takımına katkı verdi. Errick McCollum 12 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile mücadele etti. 

UFUK SARICA: EKİBİMİ KUTLUYORUM 
Ufuk Sarıca maçtan sonra şu açıklamalarda bulundu: "Maçtan önce de söylemiştim. Kazanırsak da bir şey değişmeyecek, kazanılması gereken iki maç daha var. Bence üçte biten serilerin en önemli maçı, 3. maçtır. 2-0 mağlup olsanız da, önde olsanız da kazanmak zorundasınız. 1-1 gidersek de öyle. Dolayısıyla iki gün sonra oynanacak maça dinlenip, konsantre olup çıkmaya çalışacağız. Bütün ekibimi kutluyorum. Türk Telekom da iyi oynadı, onları da kutluyorum ama sanırım özellikle son çeyrek biz daha canlıydık, iyiydik."