İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına aday olan Öztürk Keskin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanında, partinin amaçları doğrultusunda omuz omuza çalışacaklarını belirtti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, tüm ülke genelinde kongre kararı almasının ardından İYİ Parti İzmir’de hareketlilik başlamıştı. 3 Ekim’den itibaren il ve ilçe kongre süreçlerinin başladığı İzmir’de delege seçimlerinden hemen sonra da ilçe başkanları seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İzmir İl Kongresi’nin tarihi belli olurken, kongrenin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla 15-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklandı. Şu ana kadar kongrede il başkan adaylığı için beş isim yarışacak. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına aday olan Öztürk Keskin adaylar arasında ipi göğüslemeye en yakın aday olarak dikkat çekiyor. İlçe kongreleri sonrası ilçe başkanlarıyla buluşan Öztürk Keskin, sosyal medya hesabı üzerinden ‘İYİ’liği birlikte büyütüyoruz. Kongreleri sonrası ilçe başkanlarımızla bir araya geldik’ paylaşımında bulunarak ilçe başkanlarının da desteğini aldığını gösterdi. İlçe başkanlarına tebrik ziyaretleri esnasında teşkilatın gösterdiği ilgi ve alakadan da mennun olan Öztürk Keskin, adaylık yarışında her şeyin yolunda gittiğinin mesajını verdi.  

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Adayı Öztürk Keskin, “Adaletse herkese adalet, eşitlikse herkese eşitlik” sözleri ile il başkanlığına talip olmuş ve çalışmalarına başlamıştı. İlçe başkanları kongrelerinin ardından ziyaretlerine devam ederek, il başkanlığı yolunda emin adımlarla ilerleyen Keskin, yaptığı ziyaretler ile de delegelerin oylarına talip olduğunu ve birlik, beraberlik içerisinde bir seçim geçmesi temennilerinde bulunduğunu dile getirdi. 

HEPİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLAR VAR 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor

Keskin, açıklamasının devamında “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ülkemiz için verdiği emekleri hep birlikte görmekteyiz. İzmirli evlatları olarak gösterdiği istikamette bayrağı daha yükseklere taşımaya ilçe başkanlarımızla talibiz. Birlik beraberlik içerisinde bir seçim olacağına inancım tamdır. Parti içi bir yarış olan il başkanlığı seçiminde delegemiz kimi bu yola uygun görürse onu seçecektir. Bizim tek derdimiz vatandır, İzmir'dir. Türkiye’nin en demokratik partisinde herkes aday olabilir. İl başkanını belirleyecek olan delegedir. Delegeyi yanlış yönlendirmek ayıptır. Biz bugüne kadar kimsenin adayıyız demedik, biz teşkilatımızın adayıyız dedik. Yıllarca emir eri olarak hareket edenlerden farkımız teşkilatımızın sesine kulak vermektir. Artık teşkilatımız İzmirde söz sahibi olmak istiyor. Milletvekili seçilecekse, belediye başkanı seçilecekse, meclis üyesi seçilecekse buna teşkilatımız karar verecektir. Kendi kendimize il başkanlığı için aday olmadık, teşkilatın sesine, onların isteklerine ve bu yolda kararlılıklarına, taleplerine göre yola cıktık.  " şeklinde konuştu.

İZMİR İYİ’LERİN MERKEZİ OLACAK 

Öztürk, "Önümüzdeki süreçte daha yaşanılabilir bir Türkiye için hepimize düşen sorumluluklar var. Yolsuzluk yapanların karşılarında dimdik durmamız gerekiyor. Partimizin oyunu İzmir’de daha yükseklere çıkarmak, ilçe başkanlarıyla uyum içinde çalışmak, parti üyelerimize gereken değeri vermek ve önümüzdeki seçimlerde İYİ Parti farkını göstermek amacıyla bu yola çalışma arkadaşlarımızla çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimin ardından yerel yönetim seçimleri başlıyor. Biz il yönetimine geldiğimizde, yapacağımız etkinlikler ve uygulayacağımız siyasi çalışmalar ile İzmir’de hedefimiz birinci parti olmaktır. Bunu yapabilecek güce sahibiz. Herseyden önce tüm İzmir teşkilatımız, sivil tolum kuruluşları, federasyonlar vb. bizim yanımızda. Sayın genel başkanımız Meral Hanım’ın öncülüğünde, partimizin ilkeleri doğrultusunda, girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağız. İYİ PARTİ Türkiye’nin parlayan yıldızı. Aylardır il başkanlığı için sahalarda çalışma yapıyoruz. Sokakta insanlar önümüzü kesiyor. Sizi bekliyoruz, sizinleyiz, Meral hanım’ın yanındayız, genci, yaşlısı, kadını, erkeği hepsi bizim iktidar olmamızı bekliyor. " dedi.

GENEL BAŞKANIMIZLA OMUZ OMUZA  

Kongre öncesinde mesajlarına devam eden İYİ Partili Öztürk Keskin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanında parti programında yer alan partinin amaçları doğrultusunda omuz omuza çalışacaklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu hak ettiği itibara kavuşturmak için Genel Başkanımız Meral Akşener’le ve tüm dava arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener, çıkmış olduğu bu kutlu yolda emin adımlarla ilerliyor. Bizler de teşkilat olarak her zaman yanında var olan gücümüzle çalışmaktayız. Tüm kavgamız ülkemiz için, daha iyi bir gelecek için, daha iyi bir İzmir için olacak”  ifadelerini kullandı.   

Yaklaşan kongre sürecinin İYİ Parti İzmir Teşkilatı ve İYİ Parti’ye gönül veren tüm neferlere hayırlı olmasını dileyen Öztürk Keskin, yarışı kim kazanırsa kazansın İYİ Parti İzmir’e en iyi şekilde hizmet edeceğinden kuşkusu olmadığını dile getirdi. Ayrıca Öztürk Keskin, İl Başkanlığı yarışının İYİ Parti ailesine yaraşır bir şekilde birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde geçmesi temennisinde bulundu. HABER MERKEZİ