YSK Başkanı Yener’den kesin seçim sonuç açıklaması! YSK Başkanı Yener’den kesin seçim sonuç açıklaması!

KEMAL ÖZKURT - ÖZEL HABER

Geçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit ÖzdağMillet ittiffakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğu'nu destekleyeceğini açıklamıştı. Özdağ'ın bu kararını eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "Milliyetçilik makamla koltukla vaatle olmaz; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle olur" dedi.

Ümit Özdağ

"ÖZDAĞ'IN KARARI PARTİLİLERİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

Özdağ'ın her fırsatta HDP ve YSP'nin PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu söylemesini hatırlatarak, bunun üzerine aldığı bu kararı eleştiren Çankırı, "Stantlarında kimse olmadığını görünce 'dağa çıkmışlardır' diyen, Türk polisine ve Türk askerine kurşun sıkan katiller olarak nitelendirdiği HDP/YSP’nin ve Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasında bulundu. Zafer Partisi Genel Başkanı sayın Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Millet İttifakı'nı destekleyecek olmasının, partilileri tarafından büyük bir hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum" dedi.

"TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ BUNUN NERESİNDEDİR?"

Özdağ'ın seçimlerden önceki sözlerini hatırlatarak sözlerine devam eden Çankırı, "Seçimlerden önce 'AK Parti gider, 6’lı masa gelirse FETÖ geri döner' diyen ve 'Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa HDP desteğiyle kazanır. Yerel yönetimlerde özerklik şartı getirilir ve iç savaş başlar' ifadelerini bizzat kendi ağzından duyduğumuz sayın Ümit Özdağ’ın fikrini değiştiren vaatlerin ne olduğunu merak ediyoruz. Türk milliyetçiliği bunun neresindedir? Milliyetçilik makamla koltukla vaatle olmaz; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle olur. Aziz milletimiz kimin kiminle yol yürüdüğünü görüyor ve bu sahteliklere gereken cevabı sandıkta vereceğine şüphemiz yok!" dedi.