TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Muğla'da Kasım ayında yağış rekoru

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kasım ayı içerisinde Yarımada geneline ortalama 113 kilogram yağış düştü.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 17:53
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Muğla'da Kasım ayında yağış rekoru

Bodrum’da Eylül ayı içerisinde kuraklık nedeniyle kenti besleyen Mumcular ve Geyik Barajında su seviyesi dip seviyeye inince her iki barajda kapatıldı. Ekim ayı yağış bakımından yetersiz geçerken Bodrum’da Kasım ayının başından itibaren yağış etkisi yoğun bir şekilde görüldü. Kasım ayının 23’ü itibariyle Geyik Barajındaki su seviyesi yüzde 20’yi aşarken, Mumcular Barajındaki su seviyesi ise yüzde 10 seviyesini geçti. Etkili yağışlar baraj bölgelerinin yanı sıra yeraltı su kaynaklarına da etki etti.

Bodrum Kaymakamlığı sosyal medya hesabından Bodrum ve Milas’ta Kasım ayında düşen yağış miktarını yayınladı. Yapılan paylaşımda, “Kasım ayında Bodrum merkez 113.2 kilogram, Turgutreis Marina 116 kilogram, Milas 159 Kilogram, Milas Orman Sahası 212.9 kilogram yağış almıştır. Önümüzdeki aylarda da yağışlar bu şekilde devam ederse Bodrumlular olarak gelecek yıla mutlu gireceğiz” ifadeleri kullanıldı.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Muğla’daki sağlık ocağı çalışma saatleri kaç? Muğla’daki sağlık ocağı iletişim bilgileri

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.