Eskişehirspor’da yeni transfer Eskişehirspor’da yeni transfer

Dalışlarda kullanabilmesi için yurt dışından bir sponsor tarafından Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Milli Sporcu Şahika Ercümen’e gönderilen dalış elbiseleri gümrük vergisine takıldı. Ticaret Bakanlığı ile iletişime geçen Milli Sporcu Şahika Ercümen, yaşadığını sorunun bakanlıktan tarafından çözüleceğini sosyal medya hesabından paylaştı.

“DÜNYADAKİ HİÇBİR RAKİBİM BUNLARLA UĞRAŞMIYOR”
Yurt dışından antrenmanlarda kullanabilmesi için gönderilen dalış elbiselerinin gümrük vergisine takıldığını sosyal medya hesabından duyuran Şahika Ercümen, “Evet yine bir gümrük vakası. Dalışlarda kullanmam için sponsorumun ücretsiz gönderdiği, üzerime göre dikilmiş dalış elbiseleri yine gümrüğe takıldı. Biliyorsunuz geçenlerde 40 bin TL üzeri vergi çıkmıştı. Şimdi ne çıkacak bilmiyorum, bu yüzden geri iade edebilirim. Maalesef yarışmalarda ve antrenmanlarda giyeceğim elbiseleri teslim alamayıp eksik malzemeler ile antrenman yapacağım. Uzun zamandır gerekli yerlerde iletişimdeyim, Milli sporcu belgemi vs. sundum fakat bir gelişme olmadı. Buna karar veren kişiler, umarım milli sporcu olarak maddi manevi beni çok yorduğunuzun, sayenizde antrenmanlarımdan geri kaldığımın farkındasınızdır. Dünyadaki hiçbir rakibim bunlarla uğraşmıyor, bilin istedim” ifadelerine yer verdi.

ŞAHİKA’DAN BAKANLIĞA TEŞEKKÜR
Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından karşılaştığı sorunun çözüleceğini sosyal medya hesabından duyuran Şahika Ercümen, “Gümrükler Genel Müdürlüğü, müşteride kullandıkları malzemelerle ilgili iletişim geçti, yardımcı olacaklarını söylediler, teşekkür ederim. Ayrıca benim gibi başka sporcuların maruz kaldıkları istismar için rica ve dileklerimi paylaştım” ifadelerini kullandı. İHA