Yayımlandığı tarihten bu yana izleyicilerini hayran bırakan Midway filmi ikinci dünya savaşı sonrasında yaşanan bir hadiseden uyarlanarak yapılmıştır. Filmin konusu tamamen bir kahramanlık destanını ele almakla beraber ABD için büyük bir öneme sahip savaşı ekranlara getirmektedir. İzleyicileri tarafından oldukça beğenilen filmin şimdi televizyon ekranlarına hazırlanması izlemeyenlerin merakla beklemelerine sebep olurken izleyenlerin ise yapımcıları, oyuncuları hakkında daha fazla meraklandırmaktadır. Peki Midway filmi ne zaman televizyon ekranlarında seyircisi ile buluşacak? IMD puanı kaç? Oyuncuları neler? İşte konu ile ilgili tüm merak edilenler…

Midway filmi ile bir kahramanlık anlatılıyor!

Midway filmi ekranlara düştüğünden bu yana oldukça beğeni toplamaya devam ederken hakkında birçok konunun da merak edilmesine ve araştırılmasına sebep oluyor. Özellikle izlemeyenler tarafından Midway filminin konusunun araştırmaları artarken filmin büyük bir kahramanlık olayından bahsettiğini öğrenenleri cezbediyor.

İkinci dünya savaşında Amerika Birleşik Devletleri ile o zamanki Japonya İmparatorluğu arasında geçen bir savaşı konu alan film sahnelerindeki kahramanlık olayları ile tüm seyircisini etkilerken izleyicilerine tarihten de notlar aktarıyor. Amerika Birleşik Devletleri ile o zamanki Japonya İmparatorluğu arasında geçen Midway muharebesinde yaptıkları ile savaşın yönünü değiştirmeyi başaran askerlerin kahramanlıklarını konu alan filmde izleyiciler heyecanlı dakikalar yaşıyor.

İkinci Dünya Savaşı sıralarında gerçekleşen Midway muharebesinde birçok konunun ele alınması izleyicilere heyecanlı, aksiyon dolu anların yanı sıra tarihten birçok derste vermektedir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştirdiği kabul edilen bu savaşta askerlerin ve liderlerin cesaretleri filmin içerisinde işlenerek seyirciye aktarılmaya çalışılmakta. Bununla beraber savaş içerisinde yaşanan olaylara karşı askerlerin içgüdülerine de dikkat çekilmeye çalışırken Pasifik Cephesindeki savaşında yönünün nasıl döndüğü gösterilmekte.

Film’in kadrosu ve yönetmeni kimdir?

İzleyicileri tarafından büyük ilgi toplayan Midway filmi şimdi televizyon ekranlarında yerini almaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde televizyon ekranlarıyla seyircisine kavuşacak olan filmin yayınlanma tarihi belli değil. Bununla beraber konusu ve etkisi ile oldukça dikkat çeken filmin yönetmeni Roland Emmerich’dir. Senaryosu Wes Tooke tarafından ele alınmıştır.

Midway filminin oyuncu kadrosunda ise sırasıyla;

Ed Skrein

İlber Ortaylı ve Metin Uca Bayraklılılarla buluştu İlber Ortaylı ve Metin Uca Bayraklılılarla buluştu

Patrick Wilson

Woody Harrelson

Luke Evans

Aaron Eckhart

Mandy Moore

Dennis Quaid

Nick Jonas yer almaktadır.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - The Blind Side (Kör Nokta) filmiyle ilgili gerçek 14 yıl sonra ortaya çıktı

Kaynak: HABER MERKEZİ