2023 genel seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı maratonun başlamasıyla birlikte siyasi partilerde hareketlilik başladı ve art arda istifalar gelmeye başladı.

Son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin, yaptığı açıklamayla birlikte meclis üyeliği görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Genç Melisa, milletvekilliği için aday adayı Genç Melisa, milletvekilliği için aday adayı

Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 2019 Yerel seçimlerinden bugüne kadar Gaziemir Belediye Meclis üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, MHP Grup Başkan Vekilliği görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum.

Güzel İzmir’imize, vatanımıza, milletimize hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak verilecek her türlü görevi yerine getirme azim ve kararlılığındayım. Bugüne kadar yapmış olduğum görevlerde desteğini esirgemeyen MHP Gaziemir İlçe Başkanımız Sayın Köksal Koç, MHP İzmir İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin, İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Sibel ARAT hanımefendi, İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Soner Erkan Yıldız, MHP İzmir Milletvekilimiz Sayın Profesör doktor Hasan Kalyoncu, MHP İzmir Milletvekilimiz ve Genel sekreter yardımcımız Sayın Tamer Osmanağaoğlu, MHP Genel Başkan yardımcımız ve Yerel Yönetimlerden sorumlu  Sayın Sadir Durmaz, MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Profesör Doktor Edip Semih Yalçın, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Uzun yıllardır Turizm, Ticaret, Siyaset ve Yerel Yönetimlerde edindiğim deneyimlerimi İzmir’in dünya kenti olması yolunda merkezi hükümet ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesiyle aktarmak istiyorum.

İzmirli Hemşerilerimizin desteğiyle, MHP Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin olurlarıyla önümüzdeki 5 yıl Ankara ve İzmir arasında mekik dokuyacağım. Şimdiden yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” HABER MERKEZİ