TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mersin'de elektrik kesintisi – 08 Şubat 2024 Perşembe

Mersin'de elektrik kesintisi listesi... Mersin'de elektrik ne zaman gelecek? 08 Şubat 2024 Perşembe hangi ilçelerin hangi mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak?

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 23:55
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 23:55
Kaynak: HABER MERKEZİ
Mersin'de elektrik kesintisi – 08 Şubat 2024 Perşembe

Toroslar elektrik kesintisi listesi! Mersin’de elektrik ne zaman gelecek? 08 Şubat 2024 Perşembe günü Mersin’in farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 08 Şubat 2024 Perşembe günü Mersin’in hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Mersin elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Mersin elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Mersin’de elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Mersin elektrik kesintisi ve Toroslar elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. Toroslar Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 08 Şubat 2024 Perşembe günü Mersin'in bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Mersin’de elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Mersin’de elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Mersin’de hangi ilçelerde elektrik kesilecek Mersin’e elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Mersin Silifke’de elektrik kesintisi

09:00-17:00

Akdam, nıtaşır, kargı, merkez_13, kargı/2, kargı/3, merkez/3 ışıklı, Yokuşbaşı, kayabaşı_1, kayabaşı/6, kayabaşı/3, kayabaşı/2, kayabaşı/1, yokuşbaşı kümesi̇, say, merkez-2, merkez-1, kızılalan, d.Dere, taşpınar, bağarası, alatopak, nergi̇zli̇, eri̇cek, merkez_7, kavak, gölbeleni̇, aktanlı, çadırlı, bahçebaşı, çamlıca, kocapınar, peli̇tpınarı, balandız, kırtıl ışıklı

Mersin Erdemli’de elektrik kesintisi

09:00-17:00

Huzur, şaar, güzeloluk, çi̇ğdem_1, gülşenler, türkmen, bahçeli̇evler, börteçi̇ne, bi̇lge, bi̇çerler, çoban, tartarroğlu, avtepeler, 8003, cumhuri̇yet_4, tollular, güneyli̇ler, yarenler, 8004, kayacı vadi̇si̇, köşkerli̇, çi̇ri̇ş, şahar kayacı

Mersin Bozyazı’da elektrik kesintisi

09:00-12:00

Muhtar mehmet kara, 1005, 1017 kaledi̇bi̇

Mersin Anamur’da elektrik kesintisi

09:00-17:00

Ortaköy, haznedarlar, degi̇rmen deresi̇, deği̇rmendere, korkmazlar ören

Mersin Akdeniz’de elektrik kesintisi

09:00-17:00

Pompa, akdeni̇z-1, parlak, sapandere adanalıoğlu

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisİ nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.