İLKSES ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen basın toplantısında seçim kararını imzaladı. Seçimler daha önceden dile getirildiği gibi 14 Mayıs’ta yapılacak. Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Seçim tarihinin belli olmasının ardından YSK kararında adı geçenlerin aday adaylığı başvurusu yapabilmeleri için en geç 16 Mart 17:00’ye kadar istifa etmeleri gerekecek. Kamuda çalışanlar, sendika temsilcileri, belediye başkanları ve meclis üyeleri milletvekili adaylığı düşünüyorlarsa görevlerinden istifa etmek zorundalar.

MİLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAK

Afet bölgesi için ‘yardım’ uyarısı:  Tarihi geçmiş ürünlere rastladık Afet bölgesi için ‘yardım’ uyarısı: Tarihi geçmiş ürünlere rastladık

Seçimler için yeni ittifak girişimlerinde bulunan AK Parti’de de liste heyecanı başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Karabağlar ilçesinde kaymakamlık yaptığı sırada aynı ilçeden AK Parti belediye başkan aday adayı olan Mehmet Sadık Tunç, ardından Buca Kaymakamlığına atanmıştı. Daha sonra Kayseri Vali Yardımcılığı görevine atanan Tunç, Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş merkez ilçelerinde arama-kurtarma ve iş makinalarından, Elbistan’da ise enkaz kaldırma ve acil yıkım işlerinden sorumlu koordinatör vali yardımcısı olarak görevlendirilmişti. Son olarak çalışmaların tamamlandığı Elbistan’dan ayrılan Tunç’un, AK Parti İzmir’den milletvekili aday adayı olma kararı aldığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Tunç, hafta içinde görevinden istifa ederek aday adaylığını resmileştirecek.