Yayınlandığı günler kitleleri ekran başına kilitleyen TV 8‘in gözde programlarından MasterChef Türkiye, yemekleriyle olduğu kadar yarışmacılarıyla da sıklıkla gündeme geliyor. Programın sevilen yarışmacılarından MasterChef Tolga gerek karakteri gerek de yaptığı yemeklerle izleyiciden tam not almayı başarıyor. Yarışmanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan MasterChef Tolga, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. MasterChef Tolga hakkındaki detaylı bilgiye haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

MasterChef Tolga kimdir?

Kitleler tarafından MasterChef Tolga olarak tanınan yarışmacının tam adı Tolga Şener’dir. 1991 doğumlu olan yarışmacı, Ankara’da dünyaya geldi. Aslen de Ankaralı olan isim, üniversitede astronomi eğitimi gördü. Tolga Şener, mezun olduktan hemen sonra mutfağa yönelmedi. Ünlü yarışmacı son 3 yıldır kariyerini gastronomi alanında sürdürüyor. Aşçılığı meslek edinen Şener, ilk defa 2022 yılında MasterChef Türkiye isimli televizyon yarışma programına katıldı. Yarışmaya yedek kadrodan dahil olan MasterChef Tolga, sezon boyunca oldukça başarılı tabaklara imza attı. Finale gitme hedefi olduğunu söyleyen Tolga Şener, 2022 sezonunda yarışmayı 6. olarak tamamladı. Her ne kadar finalist olamamış olsa da yarıştığı süre boyunca gerek şeflerinden gerek de izleyiciden pek çok övgü almayı başardı.

MasterChef Tolga All Star’da

Ya Çok Seversen 12. Bölüm Fragmanı Ya Çok Seversen 12. Bölüm Fragmanı

MasterChef Türkiye bu yıl farklı bir konseptle ekranlarda yer alıyor. Geçmiş sezonlarda yarışan ve yarıştığı döneme damga vuran pek çok ismi bir araya getirerek, MasterChef Türkiye All Star olarak yayınlanıyor. Eski yarışmacıların girmek için zorlu bir mücadele verdiği All Star kadrosunda yer alan isimlerden biri de 2022 sezonu yarışmacısı Tolga Şener. Sakin kişiliği ve ortaya çıkardığı tabaklarla pek çok insanın gönlünü fetheden MasterChef Tolga, yeniden yarışmaya katılmaya hak kazanarak sevenlerinin yüzünü güldürmeyi başardı. Bugün hala yarışmada boy gösteren Tolga Şener hem bireysel oyunlarda hem de takın oyunlarında hünerlerini sergiliyor. Birçok kere elenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve potaya bırakılan MasterChef Tolga, bugüne kadar tüm potalardan elenmeden çıktı.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de tekrardan kapanma olacak mı? Uzmanlar açıkladı

Kaynak: HABER MERKEZİ