Nusaybin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen temizlik kampanyası belediye başkanlığı binası önünde başladı. Temizlik kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ercan Kayabaşı, Dünya Temizlik Günü dolayısıyla kaymakamlık ve belediye başkanlığı olarak böyle bir kampanya düzenlediklerini söyledi. Çocuklarda çevre bilincini, çevre duyarlılığını ve temizlik farkındalığına dikkat çekmek için çocuklarla birlikte kentin belli bir kısmını temizlediklerini kaydeden Kayabaşı; "Burada asıl amacımız, özellikle gelişim çağındaki çocuklarımıza çevre bilincini yaşayarak öğretmektir. Çocuklarımızı evlerine gittiğinde hem ailelerine hem sosyal çevrelerine hem komşularına bugün yaptıkları çalışmaları anlatarak onlarda da bir bilinçlendirme oluşturarak, çevre hassasiyeti oluşturmalarını bekliyoruz. Çocuklarımız maşallah hepsi pırıl pırıl hepsi heyecanlıydı. Nusaybin bizim, temiz tutmak da biz Nusaybinlilerin görevidir. Ümit ediyorum ki daha temiz daha güzel daha yaşanılabilir bir Nusaybin için hep birlikte mücadele vereceğiz" şeklinde konuştu.

Kaymakam Ercan Kayabaşı'nın katıldığı temizlik kampanyası, Sınır Park Mesire alanında sona erdi. Kaymakam Kayabaşı, STK temsilcileri ve çocuklar birlikte çöp topladı. Çocuklar tarafından toplanan çöpler, poşetlere konularak belediye temizlik araçlarına konuldu.

Kaymakam Kayabaşı, temizlik kampanyasına katılan öğrencilere ve STK temsilcileri ile görevlilere teşekkür etti.

Meteoroloji son tahminleri açıkladı: Gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor Meteoroloji son tahminleri açıkladı: Gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- “Mardin Artuklular ile başlar"

Kaynak: İHA