TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Mardin Ömerli Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Altındağ kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi Mardin adaylarının isimlerini açıkladı. Ömerli Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Altındağ kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:44
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Mardin Ömerli Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Altındağ kimdir?

Türkiye yerel seçimlerinin gerçekleşmesine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde açıklanan isimlerden hangi adayın kazanacağına ilişkin tahminler sürerken, bir yandan da yeni aday isimleri vatandaşlar ile paylaşılıyor. Bu kapsamda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin adaylarının isimlerini kamuoyuna duyurdu. AK Parti Mardin Ömerli Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Hüsamettin Altındağ kimdir? Hüsamettin Altındağ hakkındaki bilgileri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Hüsamettin Altındağ kimdir?

Hüsamettin Altındağ, 3 Haziran 1961 tarihinde Mardin’in Ömerli isimli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden başarıyla mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yerine getiren Hüsamettin Altındağ, profesyonel iş hayatında bankacılık ve inşaat şirketi yöneticiliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. Siyaset alanında da aktif olan Altındağ; ilçe başkanlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği, il genel meclisi üyeliği gibi çeşitli görevlerde hizmet verdi. Aynı zamanda Ömerli Spor Kulübü, Ömerli Ziraat Odası gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda etkin görevler üstlendi. 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Ömerli Belediye Başkanı seçildi.

Hüsamettin Altındağ Twitter (X) hesabının adı nedir?

Hüsamettin Altındağ, “h_altindag47” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanıyor.

Hüsamettin Altındağ kaç dil biliyor?

Hüsamettin Altındağ, çok iyi derecede Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilmektedir.

Hüsamettin Altındağ evli mi?

Hüsamettin Altındağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.