TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Mardin Nusaybin Belediye Başkan adayı Mehmet Çelik kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Mardin Mazıdağı adayı Mehmet Çelik oldu. Mehmet Çelik kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 22:33
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 22:33
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Mardin Nusaybin Belediye Başkan adayı Mehmet Çelik kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Mardin Nusaybin Belediye Başkan adayı Mehmet Çelik oldu. Mehmet Çelik kimdir ? Mehmet Çelik hakkında merak edilenleri, birlikte inceleyelim.

Mehmet Çelik kimdir?

Mehmet Çelik, 1981 yılında Nusaybin'in Tepealtı mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Tepealtı mahallesinde, ortaokulu Duruca mahallesinde ve liseyi Nusaybin Emire Gözü Lisesi'nde tamamladı. İki yıl İsveç'te kaldıktan sonra yatırım imkânları için memleketine dönerek ticarete atıldı.

2008 yılında Çelikler İthalat ve İhracat LTD. Şirketi'ni kurarak yurtdışına ithalat ihracat işleriyle ilgilendi. 2019'da Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Şu anda hukuk dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Nusaybin Ticaret Odası'nda Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. İngilizce, İsveççe, orta derecede Makedonca ve akademik Kürtçe dillerini iyi derecede bilmektedir.

Mehmet Çelik evli mi?

Mehmet Çelik evli olup beş çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.