TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Mardin Mazıdağı Belediye Başkan adayı İlhameddin Belek kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Mardin Mazıdağı adayı İlhameddin Belek oldu. İlhameddin Belek kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 22:13
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 22:13
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Mardin Mazıdağı Belediye Başkan adayı İlhameddin Belek kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Mardin Mazıdağı Belediye Başkan adayı İlhameddin Belek oldu. İlhameddin Belek kimdir ? İlhameddin Belek hakkında merak edilenleri, birlikte inceleyelim.

İlhameddin Belek kimdir?

İlhameddin Belek, 1980 yılında Mazıdağı'nın Şenyuva Mahallesi'nde doğmuştur. İlköğrenimini ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olmuş ve medreselerde eğitim almıştır. 2003 yılında ticarete atılarak akaryakıt, gübre, tohum bayilikleri ve tarım alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmıştır.

Gübre sektöründe ihracat ve ithalat faaliyetlerini sürdüren İlhameddin Belek, 2018-2023 yılları arasında AK Parti Mardin İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Ayrıca, 2022 yılında Derik İlçe Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

İlhameddin Belek evli mi?

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Mazıdağı İlçe Belediye Başkanı adayı olarak seçilen İlhameddin Belek, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.