Manisa'nın Salihli, Turgutlu, Akhisar, Soma, Demirci, Kula, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerinde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları büyük bir coşkuya sahne oldu.

Salihli'deki kutlamalar

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü Salihli’de düzenlenen resmi törenle kutlandı. Atatürk heykeli önünde gerçekleştirilen çelenk sunum töreninde Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından çelenkler sunuldu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Personel Asteğmen Süleyman Pestil yaptı. Atatürk heykelindeki törenin ardından Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tebrikleri kabul etti. Kutlamalar ikram ile son buldu.

Akhisar'daki kutlamalar

Manisa'da feci kaza: Minibüs dereye uçtu Manisa'da feci kaza: Minibüs dereye uçtu

Akhisar'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıldönümü kutlamaları, Milli Egemenlik Meydanı’nda Kaymakam Murat Kütük, protokol üyeleri ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi. Meydandaki kutlamaların ardından Kaymakam Kütük tebrikleri kabul etti.

Kula'daki kutlamalar

Manisa’nın Kula ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programında, Atatürk Heykeline çelenk sunulmasının ardından ilçe şehitliğinde dualar edilerek Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101.yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program, Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanı’nda, Atatürk Heykeline çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Personel Asteğmen Fatih Şirin yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra, Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz, programa katılan protokol üyelerine hitap etti. Büyük taarruzun 101. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirten Kaymakam Tatlısöz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Programa katılanlar protokol üyeleri, daha sonra ilçe şehitliğini ziyaret etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak dualar edilmesinin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Şubesi'nin ziyaret edildi. Kutlama programı, Kaymakamlık makamında Kaymakam Birkan Tatlısöz ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un tebrikleri kabulü ile son buldu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Manisa'da elektrik kesintisi - 30 Ağustos 2023 Çarşamba

Kaynak: İHA