Çanakkale Lapseki’de okul müdürü olarak görev yapmakta olan bir eğitimci sosyal medya hesabında, özel hayatında içki içerken bir fotoğrafını paylaştığı için görevinden uzaklaştırıldı. Ardından okul müdürünün de üyesi olduğu Eğitim-İş Sendikası, bu işleme karşı dava açtığını duyurdu. Günler sonra ise mahkeme, görevden uzaklaştırma işleminin yürütmesini durdurulmasına karar verdi.

Alınan kararı kamuoyuna duyuran Eğitim-İş, “Bu hukuksuzluklara asla boyun eğmeyecek, sonuna kadar hukuki mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

school1

SİYASİ EMELLERLE YAPILAN İŞLEME ‘DUR’

Mahkemenin kararını paylaşarak bilgilendirmede bulunan Eğitim-İş, “Bu davada mahkeme görevden uzaklaştırma işleminin yürütmesini durdurulmasına karar vermiştir. Bu kararla mahkeme özel hayata yapılan bu saldırıya geçit vermemiş, siyasi emellerle yapılan işleme ‘dur’ demiştir. Kanuna göre değil, siyasi amaçlara göre hareket ederek özel hayata müdahale edenlere tekraren hatırlatmak isteriz ki; hiçbir üyemizi yalnızca bırakmayacak, bu hukuksuzluklara asla boyun eğmeyecek, sonuna kadar hukuki mücadeleyi sürdüreceğiz” tepkisini gösterdi.

Mahkeme kararına buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.egitimis.org.tr/files/upload/files/KARAR.pdf

İstanbul'da elektrik kesintisi – 30 Kasım 2023 Perşembe İstanbul'da elektrik kesintisi – 30 Kasım 2023 Perşembe

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR-Yargıtay kararını verdi! Kira uyuşmazlıklarına hangi mahkeme bakıyor?

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA