TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Polat Alemdar karakteri ile tanınan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz kimdir?

Kurtlar Vadisi Kaos dizisi ile ekrana dönmeye hazırlanan başarılı oyuncu Necati Şaşmaz kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 12:20
Kaynak: HABER MERKEZİ
Polat Alemdar karakteri ile tanınan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz kimdir?

Yayımlandığı dönemde izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başaran ve büyük ses getiren Kurtlar Vadisi isimli dizide Polat Alemdar isimli karaktere hayat veren Necati Şaşmaz kimdir? Polar Alemdar karakteri ile ünü ülke sınırlarını aşan Necati Şaşmaz hakkında merak edilenleri haberimizin devamında sizin için derledik.

Necati Şaşmaz kimdir?

Necati Şaşmaz, 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ'da dünyaya geldi. Tam adı Muhammed Necati Şaşmaz olan oyuncunun, Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi bulunmaktadır. Turizm sektöründe kariyerine başlayan Şaşmaz, eğitimini Kanada'da tamamladı. Amerika'da altı yıl süreyle yaşayan Necati Şaşmaz, 2001 yılında ailesini ziyaret etmek için Türkiye'ye dönmeye karar verdi. Ancak, 11 Eylül 2001'deki saldırılar nedeniyle Amerika'ya dönüş uçağını kullanamadan geri dönmek zorunda kaldı. Ailesinin endişeleri ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönüş yapmaktan vazgeçti.

Necati Şaşmaz oyunculuk kariyerine nasıl başladı?

Türkiye'de yaşamaya karar veren Necati Şaşmaz, Ankara'da bir sigorta acentesi açtı. Kısa bir süre sonra, yönetmen Osman Sınav'la tanıştı ve ondan oyunculuk teklifi aldı. Şaşmaz, düşünmek için bir süre istedi ve bir ay sonra teklifi kabul etti. 2003 yılında yayınlanmaya başlayan Kurtlar Vadisi adlı dizide, Necati Şaşmaz, Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz, bu rolü ile adını geniş kitlelere duyurdu ve büyük bir hayran kitlesinin sahibi oldu. Necati Şaşmaz Amerika'da geçirdiği sürede yeşil kart sahibi oldu ve bedelli askerlik hakkından yararlanarak 28 gün askerlik hizmetini tamamladı. Şaşmaz, aynı zamanda içerisinde ilâhi aşkı anlatan şiirlerinin yer aldığı bir şiir kitabı çıkardı. Ankara'daki gençlik yıllarında yaşadığı bir aşk hikayesini tasavvuf kültürü etkisiyle "Akş" isimli kitapta topladı. 2 Kasım 2014 tarihinde, dizi çekimleri sırasında kullandığı aracın kontrolden çıkması sonucunda trafik kazası geçiren Şaşmaz, çenesinde kırık oluşması sonucu ameliyat oldu.

Necati Şaşmaz eşi kim?

İlk evliliğini Claire B. İle 2001 yılında yapan Necati Şaşmaz, aynı yıl bu evliliği noktaladı. 2012 yılında Nagehan Kaşıkçı ile dünya evine giren Necati Şaşmaz, bu evliliğini 2021 yılına kadar sürdürdü.

Necati Şaşmaz Instagram hesabının adı nedir?

Necati Şaşmaz, “necatisasmazofc” kullanıcı adı ile Instagram hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.