TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Efsane isimli filmin oyuncu kadrosunda yer alan Serdar Gökhan kimdir?

Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Serdar Gökhan kimdir? İşte Serdar Gökhan hakkında merak edilenler…

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 11:45
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 11:45
Kaynak: HABER MERKEZİ
Efsane isimli filmin oyuncu kadrosunda yer alan Serdar Gökhan kimdir?

Türk sinemasının usta ismi Serdar Gökhan kimdir? Oyunculuk kariyeri boyunca hafızalara kazınan birçok film ve dizi ile izleyici karşısına çıkan Serdar Gökhan hakkında merak edilenleri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Serdar Gökhan kimdir?

Serdar Gökhan, 15 Mayıs 1946 tarihinde Bolu’nun Mudurnu isimli ilçesinde dünyaya geldi. Gerçek adı Nusret Ersöz olan ünlü ismin asıl mesleği ressamlıktır. Çizgi roman ressamlığı da yapan Serdar Gökhan, Beşiktaş Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nde eğitim aldı. Serdar Gökhan, Babı-ı Ali Nurosmaniye'de yedi yıl boyunca tabela ve resimli roman ressamlığı ile birlikte film platolarında set dekoratörlüğü de yaptı.

Serdar Gökhan oyunculuğa ne zaman başladı?

1964 yılında küçük rollerle sinemaya adım atan Serdar Gökhan, atletik yapısı ve üstün performansıyla Yeşilçam'ın aranan tehlikeli sahne dublörü oldu. 1969 yılında Ses Dergisi'nin "Sinema Yıldızı" yarışmasına katılması ile prodüktör Kadir Kesemen'in dikkatini çekti. Bu sayede Saltuk ve Dadaş film şirketleri ile on filmlik anlaşma yaptı. Serdar Gökhan birçok tarihi, aksiyon ve avantür filminde rol aldı. Türk sineması izleyicileri onu canlandırdığı atletik, dürüst, mert, adaletli, cesaretli, kahraman ve vatansever karakterlerle özdeşleştirdi. Serdar Gökhan, tüm karakterlerinde sadece "Anadolu insanının saf ve temiz duygularını yansıtmaya çalıştım" ilkesine sadık kaldı. Yeşilçam'da seks temalarının işlendiği filmlerin popüler hale gelmeye başladığı 1976 yılında, prensiplerine bağlı kalarak bu tür yapımlarda yer almadı. 1979 yılında "İstanbul video" adı altında bir şirket kuran Serdar Gökhan, uzun yıllar video ve film yapımcılığı yaptı. 1991 yılında Amerika'nın Hollywood'dan sonra ikinci büyük film merkezi olarak kabul edilen Chicago'ya giderek, sinema sektörünü ve sanatsal faaliyetleri yakından inceledi. 1999 yılında İstanbul'a döndü.

Serdar Gökhan hangi partiden aday oldu?

2007 yılında MHP'den (Milliyetçi Hareket Partisi) İstanbul milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi.

Serdar Gökhan boşandı mı?

Serdar Gökhan, 1976 yılında Oya Zindancıoğlu ile evlendi. Çift, 25 yıl süren bu evlilikten sonra 2001 yılında boşandı. Ardından, 2002 yılında kırmızı ışıkta beklerken tanıştığı kendisinden 28 yaş küçük Ebru Boroğlu ile birliktelik yaşayan Serdar Gökhan, 2005 yılının Eylül ayında kendisinden 33 yaş küçük Şükran Hanım ile evlendi ve bu evlilikten Alperen adında bir oğlu oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.