TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başarılı müzisyen Alper Kömürcü kimdir? Alper Kömürcü İpek Açar ne zaman evlendi?

Müzik piyasasında yaptığı işlerle önemli bir yer edinen ve geçtiğimiz aylarda baba olan Alper Kömürcü kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 10:20
Kaynak: HABER MERKEZİ
Başarılı müzisyen Alper Kömürcü kimdir? Alper Kömürcü İpek Açar ne zaman evlendi?

Müzikal alanda yaptığı çalışmalar ile adını duyuran Alper Kömürcü kimdir? Yazdığı ve bestelediği şarkılar ile müzik piyasasında önemli bir yer edinen Alper Kömürcü, İpek Açar ile yaptığı evlilik ile de magazin dünyasının gündemine oturdu. Ünlü çiftin sevenlerinin yakından takip ettiği bu süreç ve Alper Kömürcü hakkında merak edilenleri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Alper Kömürcü kimdir?

Alper Kömürcü, 1980 yılının aralık ayında Ankara'da dünyaya geldi. Müzikal anlamda kendini geliştirmek isteyen Kömürcü, 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na kabul edildi ve ardından 1998'de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde burslu olarak eğitimine devam etti. Alper Kömürcü, yüksek lisansını ise 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda tamamlamdı.

Alper Kömürcü müzik kariyerine nasıl başladı?

2005 yılında düzenlenen "Bilgisayarla Beste Yarışması"nda "Mongol Çocuk ve Özgürlük" adlı eseriyle Türkiye birincisi olan Alper Kömürcü, müzik alanında önemli isimlerden Cihan Sezer ve İskender Paylaş'ın asistanlığını yaparak kendisini geliştirdi. Ayrıca M.U.C.K. dizisinin müzik direktörlüğünü üstlendi. 2011 yılında düzenlenen 19. Altın Güvercin Beste Yarışması'nda "En İyi Beste" ve "En İyi Aranjör" ödüllerini kazanan Kömürcü, başarılı bir müzisyen olarak ilgili piyasada adından söz ettirmeyi başardı. 2014 yılında ilk solo albümü olan MAT’ı çıkaran Alper Kömürcü, birçok sanatçı için aranjörlük yaptı ve besteler hazırladı. Alper Kömürcü’nün en sevilen parçaları arasında Çığ Gibi ve Kumru bulunmaktadır. Başarılı ismin piyasaya sürdüğü MAT albümünde yer alan diğer parçaların isimleri şu şekildedir: Sofula, Ethem, Git, Sar Beni, Aşk İçin, İki Eli Boş Kaderim, Rüya, Son Söz.

Alper Kömürcü İpek Açar ne zaman evlendi?

Alper Kömürcü ve İpek Açar çifti, 2019 yılında hayatlarını birleştirdi.

Alper Kömürcü’nün çocuğu var mı?

Alper Kömürcü ve İpek Açar’ın 14 Aralık 2023 tarihinde Ömer Alp ismini verdikleri bir erkek evlatları oldu.

Alper Kömürcü Instagram hesabının adı nedir?

Alper Kömürcü, “alperkomurcu” kullanıcı adı ile Instagram hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.