Edinilen bilgiye göre, il Merkezinde ve Tavşanlı İlçesinde meydana gelen gerek inşaatı devam eden gerekse oturmaya hazır ve oturulan bina ve dairelerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda, Mart ve Nisan ayları içerisinde il merkezinde ve Tavşanlı İlçesinde meydana gelen 11 ayrı hırsızlık olayında 31 kombi, 4 petek ve 1 çantanın çalınması olayı olmak üzere meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde olaylara karıştıkları tespit edilen F.S. ( 21), H.K. ( 25 ), O.E. ( 24),  E.S. ( 25), M.P. ( 35), İ.S.S. ( 19 ) ve B.K. ( 18 ) isimli şahıslar yakalandı.

Gözaltına alınan 6 şüpheliden O.E. ifadesi ardından serbest bırakıldı. Olaylara karışan şüphelilerin ifadelerinde belirttikleri kombileri satın aldıkları anlaşılan A.A. (35 ), S.Y. (30) ve Z.A. (26) isimli tesisatçılar yakalanarak suç eşyasını satın alma suçundan ifadesi sonrasında serbest bırakıldı. 

Aydın'da düzensiz göçmenler kurtarıldı Aydın'da düzensiz göçmenler kurtarıldı

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkartılan şüphelilerden F.S, H.K, E.S. tutuklanarak cezaevine teslim edildi. İHA