TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Muhtarlık koltuğunu 40 yıldır bırakmıyor

Kütahya'nın Cemalettin Mahallesi'nin muhtarı 1 Mart yerel seçimlerinde 9. dönem için yeniden aday oldu.,

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 11:39
Kaynak: İHA
Muhtarlık koltuğunu 40 yıldır bırakmıyor

Kütahya'nın Cemalettin Mahallesi'nin 40 yıllık muhtarı Can Sınay, 31 Mart yerel seçimlerinde 9. dönem için yeniden aday oldu.

77 yaşındaki Can Sınay, 2 bin 526 nüfuslu şehrin en eski mahallelerinden Cemalettin Mahallesi'nde hiç ara vermeden 8 dönemdir muhtarlık yapıyor. 

1984 yılından itibaren aynı mahallede muhtarlık yaptığını söyleyen Sınay, "Tam 40 yıldır muhtarlığımı devam ettiriyorum. Yeni dönemde de mahallelimin isteği üzerine aday oldum. Nasip olursa 5 yıl daha muhtarlık yapmak istiyorum" dedi.

''MUHTARLIK BİR GÖNÜL İŞİDİR''

Muhtarlığın bir gönül işi olduğunu belirten Can Sınay, "Mahallemizde bin 731 seçmenimiz var. 31 Mart yerel seçimleri için mahallemizde benim benim dışımda iki aday daha var. Bu benim 9. seçimim olacak. Önceki 4 seçimde rakipsizdim. 4 seçimde de rakiplerimiz oldu. Ama sonuçta seçimi ben kazanmıştım. 31 Mart yerel seçimlerinde yine takdir mahalle sakinlerimizindir. Muhtarlık bir gönül işidir. Yıllarca insanlara abi kardeş havasında  geçindim" diye konuştu.

Sınay, 40 yıllık muhtarlık görevi sürecinde bir çok anı da biriktirdiğini ifade etti. Sınay, unutamadığı anısını gözleri dolarak anlattı. 

Cemalettin Mahallesi sakinleri, Can Sınay'ın 9. kez muhtar adayı olmasını memnuniyetle karşıladı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.