TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kütahya'da haftalık hava durumu: 27 Kasım/01 Aralık 2023

Kütahya'da bu hafta hava nasıl olacak? Kütahya'da 27 Kasım/01 Aralık 2023 tarihleri arasındaki hava durumu nasıl olacak?

Haber Giriş Tarihi: 26.11.2023 11:36
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Kütahya'da haftalık hava durumu: 27 Kasım/01 Aralık 2023

Kütahya'da bu hafta sıcaklıklar nasıl olacak? Kütahya'da Kasım ayında bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinden alınan bilgilere göre Kütahya'da 5 günlük hava durumu raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Kütahya'da bu hafta en yüksek sıcaklık 14 dereceyi görecek.

KASIM AYINDA KÜTAHYA'DA HAVA NASIL OLACAK?

27 Kasım Pazartesi günü hava sıcaklığı en yüksek 2 derece olacak. En düşük hava sıcaklığı ise -2 derece olacak.

28 Kasım Salı günü ise hava çok bulutlu olacak ve en yüksek sıcaklık 9 derece olacak. En düşük hava sıcaklığı ise -2 derece olacak.

29 Kasım Çarşamba günü ise hava sıcaklığı en yüksek 12 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 5 derece olacak.

30 Kasım Perşembe günü ise hava sıcaklığı en yüksek 14 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 7 derece olacak.

01 Aralık Cuma günü ise en yüksek hava sıcaklığı 14 derece olurken en düşük hava sıcaklığında termometreler 5 dereceyi gösterecek.

kütahyahavadurumu26112023

KÜTAHYA'DA NEM ORANI

Peki sıcak havalarla birlikte Kütahya'da en yüksek nem oranı yüzde kaç olacak? En yüksek ve en düşük nem oranı hangi gün görülecek? İşte Kütahya'da hava durumu ile ilgili merak edilen ayrıntılar...

27 Kasım Pazartesi günü en yüksek nem oranı yüzde 82 olacak. Bu haftanın en yüksek nem oranı olacak. En düşük nem oranı ise yüzde 46 olacak.

28 Kasım Salı günü ise en yüksek nem oranı yüzde 87 olacak. En düşük nem oranı ise yüzde 47 olacak.

29 Kasım Çarşamba günü ise en yüksek nem oranı yüzde 87 olacak. En düşük nem oranı ise 75 olacak.

30 Kasım Eylül Perşembe günü ise en yüksek nem oranı yüzde 95 olacak. En düşük nem oranı ise yine yüzde 60 olacak.

01 Aralık Cuma günü haftanın son gününde ise en yüksek nem oranı yüzde 96 olurken, en düşük nem oranı ise yüzde 60 olacak.

SONBAHAR HASTA EDER Mİ?

Güneşin insana mutluluk ve huzur verdiği daha önce çokça kez denemelerle tespit edilmiştir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar soğumaya başladığı için kişilerde depresif bir ruh hali ortaya çıkabilir. Böylece son baharın gelişiyle birlikte kişilerde; halsizlik, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetler görülebilir. Bu belirtileri gördüğünüzde bunun bir hastalık değil mevsim değişimi belirtisi olduğunu unutmayın.

YAĞMUR NEDİR?

Yağmur, bulutlardan yeryüzüne su formunda dökülür. Hava kütlelerinin içinde yer alan su buharı yani nemin su taneciklerine dönüşmesiyle oluşur. Hava kütlelerinin içinde yer alan nem, yüzde 100'ü geçtiği anda su buharı yağmur olarak bize gelir. Sonbahar, yağmurlu havaların sık sık yaşandığı bir mevsimdir.

ŞEMSİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Şemsiye, esnek tellere bir sapın üzerinde gerilmiş, kullanan kişinin kontrolüyle açılıp kapanabilen, genellikle yağmur, bazen ise güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır. Su geçirmez kumaştan yapılan şemsiye taşınabilir. Büyük ve uzun şemsiyeler olduğu gibi küçük, katlanabilen ve çantaya sığan şemsiyeler de vardır.  İlk şemsiye kullanımına Mezopotamya'da rastlanmıştır. Antik Mısır'da da koruyucu bir niteliği olduğuna inanılan şemsiyeler, Roma kültürüne de Mısır'dan geçmiştir.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kütahya’ya yeni bir cazibe merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.