TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kütahya’da 6 Şubat depremleri anma programı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yılı nedeniyle Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) anma programı düzenlendi

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 21:16
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 21:16
Kaynak: İHA
Kütahya’da 6 Şubat depremleri anma programı

Anma programı öncesinde şehirdeki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörlerin oluşturduğu arama kurtarma ekiplerini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kandillerini kutladı. Daha sonra Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan sergiyi gezen Başkan Işık, AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu’dan sergideki fotoğraflar ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan anma programında AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu, bilgilendirme konuşması yaptı. Yapılan konuşmanın ardından 6 Şubat Depremleri ile ilgili “Asrın Felaketinden Asrın Dayanışmasına” isimli kısa film izlendi. Toplantıda Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya’dan deprem bölgesine yapılan yardım ve desteklerle ilgili bilgi vererek Kütahyalılara teşekkürlerini iletti.
Anma programının sonunda başarılı olan arama kurtarma görevlilerine teşekkür belgeleri ve kimlik kartları Belediye Başkanı Alim Işık ve il protokolü tarafından verildi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.