Ardahan’da halk günü: Vali Çiçek vatandaşları dinledi Ardahan’da halk günü: Vali Çiçek vatandaşları dinledi

TENZİLE AŞÇI

28 Mayıs cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin ardından siyasi arenada hareketlilik arttı. Millet İttifakı’nın seçimi kaybetmesiyle birlikte CHP başta olmak üzere siyasi partilerin içinde istifa hareketliliği başladı. Geçtiğimiz gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), toplantısında MYK üyelerinin tamamı istifaları sunarken üyelerin istifaları da Kılıçdaroğlu tarafından kabul edildi.

Kulislerde parti içinde Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiği yönünde talepler olduğu iddia edilirken gözler partinin genel kurultaya çevrildi.

Genel seçimlerde nedeniyle daha önce ertelenen ve parti tüzüğüne göre Temmuz ayında gerçekleşmesi gereken genel kurultayın ne zaman gerçekleştirileceği merek konusu oldu.

SONBAHAR DA MI OLACAK?

CHP genel kurultayının bir kez daha ertelenmesi mümkün değilken kurultayın sonbaharda yapılacağı iddiaları gündeme geldi.

Edinilen bilgilere göre; partinin üst kademelerinde şu anda kurultaya ilişkin yapılan resmi bir görüşme ve verilen bir karar yok.

Genel kurultaya karar verme yetkisinin Parti Meclisi(PM)’nde olduğu ifade edilirken PM’nin yarın toplanacağı öğrenildi.

Yarın gerçekleştirilecek PM toplantısında, genel kurultay konusu masaya yatırılarak karar verilecek ve bir yol haritası çıkarılacağı öğrenildi. Toplantıda, il ve ilçe kongreleri için de tarih belirleneceği ifade edildi.

Toplantıda ayrıca Kılıçdaroğlu’nun ilerleyen süreçte izlenecek yola ilişkin de açıklama yapması bekleniyor.