TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kimler? Son Kale filmi nerede çekildi?

2020 yılı yapımı olan tarihi film Son Kale Hacıbey filmi beyaz perde ardından TV'de ilk kez izleyicilerle buluştu. Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kimler? Son Kale filmi nerede çekildi?

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 13:56
Kaynak: HABER MERKEZİ
Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kimler? Son Kale filmi nerede çekildi?

Deren Talu, Aleksandr Sokolov ve Yurdaer Okur'un başrollerini üstlendiği "Son Kale Hacıbey," Osmanlı'nın son kalesi Hacıbey'de geçen bir savaş ve aşk öyküsünü konu alıyor. Film, 18. yüzyılın sonlarındaki Osmanlı-Rus Savaşı sırasında, Osmanlı ve Tuna Siçi Kazaklarının Hacıbey Kalesi'nde verdiği mücadeleye odaklanmaktadır. Konstantin Konovalov'un yönetmen koltuğunda bulunduğu "Son Kale: Hacıbey" adlı film, 6 Şubat Salı akşamı televizyon ekranlarında ilk kez seyircileriyle buluştu. Peki, Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kimler? Son Kale filmi nerede çekildi?

SON KALE HACIBEY FİLMİNİN KONUSU

18. yüzyılın sonlarına doğru, Osmanlı İmparatorluğu Kuzey Karadeniz Sahili'nde Rusya ile çarpışmaktadır. Hacıbey, son kale olarak direnmektedir. Savaşın seyrini değiştirebilecek önemli bir mesaj, Andrey ve kale komutanı Ahmet Paşa'ya gönderilir. Ahmet Paşa, Sultan'ın güvendiği bir paşa olarak bilinir. Mektubu deniz yoluyla Sultan'a ulaştırma planları yaparken, Hacıbey düşer. Bu esnada yaralanan Ahmet Paşa zindana atılır. Bu saldırıda, Paşa'nın kızı olan Fatma, tek kurtulan olur. Fatma, bu mesajı ne olursa olsun Sultan'a ulaştırmanın bir yolunu bulacaktır.

SON KALE FİLMİ NERDE ÇEKİLDİ?

Odessa şehrinde çekilen, Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan'ın ortak yapımı olan tarihi, savaş ve aksiyon türündeki film, Konstantin Konovalov'un yönetmenliğinde hayata geçirildi.

SON KALE: HACIBEY FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Son Kale Hacıbey oyuncuları şunlardır:

Yurdaer Okur

Deren Talu

Aleksandr Sokolov

Aleksandr Polovets

Giorgi Deliyev

Oleg Symonenko

İrakli Maruaşvili

Dmitry Rybalevsky

Katerina Şevçenko

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.