TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keçiden yeni içerik… Edebiyatçılar ve akademisyenler burada

Keçi dergisinin ‘Kış 2023’ dosyası yayımlandı. Edebiyatçıların, uzman ve akademisyenlerin özgün içeriklerle destek verdiği dergiye ücretsiz ulaşabilirsiniz

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 08:35
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Keçiden yeni içerik… Edebiyatçılar ve akademisyenler burada

Günışığı Kitaplığı'nın düzenlediği, Türkiye'nin dört bir yanından öğretmen, eğitimci, kütüphaneci ve akademisyenin katıldığı 16. Eğitimde Edebiyat Semineri'nin arşiv niteliğindeki içeriği, Keçi dergisinin Kış 2023 dosyası yayımlandı. İçeriğe keciedebiyat.com adresinden ücretsiz erişebilirsiniz.

Keçi'nin 19. sayısında; Haydar Ergülen, Yekta Kopan, Mine Soysal, Luigi Ballerini gibi edebiyatçıların yanı sıra, Dr. Esra Ercan Bilgiç ve Damla Özlüer gibi uzmanlar ve akademisyenler de özgün içerikleriyle yer alıyor. Zeynep Cemali Öykü Yarışması Proje Başkanı Dr. Müren Beykan ise yarışmanın 2023 yılında ‘sevinç’ öykülerinde temanın işlenişine dair örnekler ve yansımalar paylaşıyor.

keçi dergisi

BELLEK OLUŞTURMAK, ANLATMAK BİZLERİN İŞİ

Keçi'nin editörü Halil Türkden başyazısında şöyle diyor:

"Haziran 2014'ten bu yana ‘inadına edebiyat’ şiarıyla, Günışığı Kitaplığı'nın düzenlediği konferans ve seminerlerin özgün içeriğini siz değerli okurlara buradan ulaştırıyoruz. Zorlu patikalardan yürüyerek… Ne ki artık sadece keçilerin yolu değil patikalar. Kitapların ortaya çıkmasına emek verenler, kitapları okurla buluşturanlar ve okurlar... Bellek oluşturmak, anlatmak, fotoğrafını çekmek, kaydetmek, unutulmamasını sağlamak ve geleceğin belleğini oluşturmak bizlerin işi. Keçi de 19 sayıdır bunu yapmaya çalışıyor, yapmaya da devam edecek."

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzmir Tiyatro Festivali 11. kez başlıyor

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.