TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gelecek için ezberleri bozmak, yıldızlara bakmak: Kırlangıç Bayırı Çocukları

Modern yaşamın konforundan ve alışkanlıklarından çok uzak yeni bir coğrafyada yaşama tutunmayı lirik bir dille resmeden yazar, yeni kitabi ile korkulara, kaygılara rağmen geleceği yeniden kurmanın ipuçlarını işaret ediyor

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 15:01
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Gelecek için ezberleri bozmak, yıldızlara bakmak: Kırlangıç Bayırı Çocukları

İngiliz yazar Julia Green, Türkçe’deki ilk romanı ‘Kırlangıç Bayırı Çocukları’ ile yaşamı savaşla altüst olan kentli bir çocuğa odaklanıyor.

Modern yaşamın konforundan ve alışkanlıklarından çok uzak yeni bir coğrafyada yaşama tutunmayı lirik bir dille resmeden yazar, mutluluk için gerçek ihtiyaçlarımızı düşündürürken, korkulara, kaygılara rağmen geleceği yeniden kurmanın ipuçlarını işaret ediyor.

DOĞANIN SUNDUKLARIYLA YAŞAMAYA ALIŞIK KARDEŞLER…

Isabella ile babası, peş peşe patlamalarla aniden savaş alanına dönen Roma’dan kaçarlar. Annesini, ablasını ve haber alamadığı biricik arkadaşı Marta’yı geride bırakan Isabella, İskoçya taşrasındaki metruk dede evine vardıklarında şaşakalır. Elektriksiz, marketsiz, ıssız yaban ortama alışmaya çalışır. Telefon bulmaya giden babası geri dönmeyince yapayalnız kalır. Marta’ya mektuplar yazar, tek başına cesaretle direnir. Derken bir gün, doğanın sunduklarıyla yaşamaya alışık kardeşler Rowan ve Kelda’yla tanışır.

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.