TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engel tanımayan sahne performansı büyük alkış aldı

Kimisi görme engelli, kimisi yürüme engelli özel sanatçılar, sanatın ve yaşama azminin engel tanımadığı bir kez daha ispatladı

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2023 06:49
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Engel tanımayan sahne performansı büyük alkış aldı

Balçova Belediyesinin tiyatro kurslarına gelen engelli çocuklar, “Kalpten Kalbe Yunus Emre” isimli tiyatro oyununda gösterdikleri performans ile izleyenleri büyüledi. Kimisi görme engelli, kimisi yürüme engelli özel sanatçılar, sanatın ve yaşama azminin engel tanımadığı bir kez daha ispatladı.

Balçova Belediyesinin tiyatro çalışmalarına katılan görme, yürüme ve zihinsel engelli özel çocuklar; hazırladıkları “Kalpten Kalbe Yunus Emre” adlı oyunu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için sahnelediler. Büyük Türk Şair ve Düşünürü Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı oyunda, kalp güzelliğinin ve iyiliğin erdemlerini usta tiyatroculara taş çıkarırcasına anlatıldı. Salonu dolduran konuklar sanatçı çocukları uzun süre ayakta alkışladı.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Yazar -Yönetmen Nilbanu Engindeniz’i ve özel sanatçıları tek tek kutlayarak “Biz, 3 Aralık’ı Dünya Engelliler günü olarak değil Engelleri Farkındalık Günü olarak görüyoruz. Sadece bir gün değil hayatın her anında Onların sorunlarını bilmek ve çözümler bulmak gerekiyor. Onlara güvenip şans verdiğimizde neler yapabileceklerini bu akşam çok güzel bir şekilde ispatladılar” diye konuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Şehir Tiyatroları Müdürü Özkan Ataklı, hayatını sahneye taşıdı

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.