TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Cani" sahnede

Bülent Aydoslu'nun hem yazıp hem de yönettiği "Cani" adlı tiyatro oyunu, yarın saat 20.30'da Boyoz Akademi Sanat Merkezi'nde seyirciyle buluşacak

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:03
Kaynak: GURBET YAVUKLU
"Cani" sahnede

Oyunda Buse Sevindik, Merve Demirhan ve Bülent Aydoslu başrolleri paylaşıyor. Dram, aşk ve gerilim unsurlarını içeren bu tiyatro eseri, tek perdelik ve 70 dakikalık nefes kesen bir seyir sunuyor. Oyunun 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

CANİ OYUNUNUN KONUSU

Aileen Wuornos, belki de tarihin gelmiş geçmiş en tehlikeli kadını olarak görülen bir seri katil! Onu daha ilginç yapansa, dönüştüğü CANİ kişiliğin arkasında yatan hayat hikayesi. Wuornos, tehlikeli olmasının yanı sıra tüm seri katiller arasında yaptıkları nedeniyle belki de en az; nefret edilen isimlerden biri. Hatta birçok kişi tarafından sempati duyulan ve bazı psikoanalistler tarafındansa cinayetlerini zevk için işlemediği gerekçesiyle seri katil olarak bile kabul edilmeyen Wuornos; bu bakımdan en ilgi çekici hikayelerden birine sahip. Peki bu durumun nedeni ne? Onun diğer seri katillere göre daha az nefret toplamasının ardında ne yatıyor? Tüm bunları anlamak için öncelikle hayat hikayesine bir göz atmak gerekiyor.

Kaynak: GURBET YAVUKLU

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.