TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu ile sanat ve fotoğraf tutkunları buluşacak

Alaçatı Turizm Derneği ve İFOD tarafından 24-25-26 Mayıs tarihlerinde ‘Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu’ düzenlenecek. Sergide sanatçılar ve sanatseverler bir araya gelecek

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 14:12
Kaynak: MERVE AĞRIÇ
Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu ile sanat ve fotoğraf tutkunları buluşacak

Alaçatı Turizm Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), 24-25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu’ ile Türkiye’nin önemli sanatçı, yazar ve akademisyenlerini ağırlayacak. Polisan Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlik, Çeşme Belediyesi'nin desteğiyle ve Alaçatı İmren Han Hotel, Alaçatı Köstem Hotel, Vintage Hotel ve Sailors Alaçatı’nın katkılarıyla yapılacak. Organizasyonda, Fotoğrafçılar Maratonu'nun yanı sıra fotoğraf sergileri, sunumlar, söyleşiler, kitap imza günleri, mentorluk ve portfolyo değerlendirmeleri de yer alacak.

ALAÇATI’NIN TURİSTİK DEĞERLERİNİ GENİŞ KİTLELERE AKTARMAK AMAÇLANIYOR

Sergide, korunmuş mimarisiyle, rüzgârı, doğası, denizi ve güneşiyle, mavinin her tonunun bulunabileceği mavi bayraklı koyları ve güleç yüzlü insanlarıyla muhteşem coğrafyaya sahip turizm kenti Alaçatı’nın ‘Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu’ aracılığıyla yurt içinde ve yurt dışında fotoğraflarla tanıtılarak bu zengin kültürel mirası ve turistik değerleri geniş kitlelere aktarmak amaçlanıyor. Diğer bir yandan ilçede yaşayan insanların fotoğraf sanatına olan ilgilerini arttırmak, fotoğraf konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmek de hedefleniyor.

SERGİNİN RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ 24 MAYIS’TA GERÇEKLEŞECEK

Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Şengök, ‘Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu’nun resmi açılışı töreninin  İFOD ve Göztepe Rotary Kulübü’nün ortak çalışması ‘Sürdürülebilir Enerji ile Aydınlık Yarınlar & Dünyaya Umut Ol; Doğa ve İnsan’  adlı Fotoğraf Sergisi ile Türkiye Cumhuriyeti Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binası Sergi Salonu’nda 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 13.00’te yapılacağını, 24-26 Mayıs 2024 tarihlerinde ücretsiz katılımla gerçekleşecek bu özel organizasyonda hem sanatçı hem de sanatseverleri Çeşme Alaçatı’da buluşturmayı arzuladıklarını aktardılar.

KENT FOTOĞRAF ARŞİVİNİN ZENGİNLEŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

3 gün sürecek organizasyon boyunca Alaçatı Fotoğrafçılar Maratonu’na katılan fotoğrafçıların fotoğrafları seçici kurul üyeleri Cüneyt Kırdar, Haluk Çobanoğlu, Kerem Ünsal, Merih Akoğul, Dr. Nilay İşlek, Seda Şengök ve Tayfun Kocaman tarafından değerlendirilecek, ödüle değer görülen fotoğraflar belirlenecek ve ödül bedelleri yarışmacılara takdim edilecek. Alaçatı ve çevresinde etkinlik süresince çekilen ve yarışmaya gönderilen bu fotoğraflarla kent fotoğraf arşivinin zenginleştirilmesi hedefleniyor.  Bu sayede bu arşiv günümüzün tanıklığının geleceğe taşınmasına olanak sağlayacak.

SERGİDE BİRÇOK ÖNEMLİ KONUK SANATÇI YER ALACAK

Sergide yer alacak konuk sanatçılar arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yazar, Sanatçı Merih Akoğul, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yazar, Sanatçı Haluk Çobanoğlu, Yazar, Fotoğrafçı Özcan Yurdalan, Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Tuvi, Eğitmen, Sanatçı Dr. Nilay İşlek, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre İkizler, Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Prof. Dr. Sezai Göksu, Eğitmen ve Fotoğrafçı Hüseyin Şalış ve Mimar, Fotoğraf Sanatçısı Cüneyt Kırdar yer alacak.

Kaynak: MERVE AĞRIÇ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.