TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

167 yıllık Kemer İstasyonu'na genç tasarım

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, 167 yıllık Kemer İstasyonu ve Hangar Yapısını ‘Mimarlık ve Kent Etkinlikler Merkezi’ olarak yeniden tasarladı

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 12:24
Kaynak: İHA
167 yıllık Kemer İstasyonu'na genç tasarım

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Karabağ, Öğretim Görevlisi Sergio Taddonio ve Araştırma Görevlisi Özüm Karadağ’dan oluşan ‘RITM Araştırma ve Tasarım Grubu’ tarafından yürütülen stüdyo çalışması kapsamında, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri projeler üretti. Konak’ta bulunan tarihi Kemer İstasyonu’nun hangar yapısını ‘Mimarlık ve Kent Etkinlikleri Merkezi’ olarak yeniden tasarlayan Ali Barış Topçuoğlu, Elvan Nerman, Devrim Uslu, Nazmiye Çam, Buse Nur Yenilmez ve Lal Temizler farklı projeler ortaya koydu.

Öğrenciler, Mimarlar Odası Genel Merkezi’nin mimarlık müzesi açmak amacıyla oluşturduğu envanterin ve Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Docomomo Türkiye tarafından hazırlanan Türkiye'de Modern Mimarlık Poster Seçkisi’nin sergilenmesi için tasarımlar yaptı. Platform ile bağlantılı depolama mekanı ile bahçe kısmında ise sosyal ve kültürel alanlar, yönetim, eğitim mekanları tasarlandı. Projeler; Konak Belediyesi, Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Derneği’nden mimarlar ve akademisyenlerden oluşan konuklara sunuldu. Konuklar, öğrenci sunumlarının ardından proje sergisini ziyaret etti.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.