SEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Kocaeli'de elektrik ne zaman gelecek? 1 Kasım 2023 Çarşamba günü Kocaeli'nin farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 1 Kasım 2023 Çarşamba günü Kocaeli'nin hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Kocaeli elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Kocaeli elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar İzmir'de elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Kocaeli elektrik kesintisi ve SEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. SEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 1 Kasım 2023 Çarşamba günü Kocaeli'nin bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Kocaeli'de elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Kocaeli'de elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Kocaeli'de hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Kocaeli'ye elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

KOCAELİ İZMİT’TE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Saat: 09.00-17.00

ALİKAHYA ATATÜRK, ALİKAHYA FATİH, ARPALIKİHSANİYE, BALÖREN, ÇUBUKLUBALA, ÇUBUKLUOSMANIYE, ÇUBUKLUOSMANİYE, GÖKÇEÖREN, GÜLBAHÇE KADRİYE, KISALAR, MECIDIYE, MECİDİYE, ORHANIYE, ORHANİYE, SARICAALİ, SULTANIYE, SULTANİYE, TOPÇULAR, YASSIBAG, YASSIBAĞ

KOCAELİ KARTEPE’DE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Saat: 09.00-17.00

FATIH, FATİH, KÖSEKÖY, MAŞUKİYE

KOCAELİ KÖRFEZ’DE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Saat: 09.00-17.00

GÜNEY, YAVUZ SULTAN

KOCAELİ BAŞİSKELE’DE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Saat: 09.00-17.00

SERVETIYE KARSI, SERVETİYE KARŞI, YUVACIK YAKACIK

KOCAELİ GEBZE’DE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Saat: 08.30-11.30

MEVLANA, MUSTAFAPASA, MUSTAFAPAŞA

Kocaeli'de o film gerçek oldu: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı Kocaeli'de o film gerçek oldu: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı

Saat: 12.30-16.00

KÖŞKLÜ ÇEŞME, MEVLANA, MUSTAFAPASA, MUSTAFAPAŞA

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisi nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü nerede? Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü iletişim bilgileri nelerdir?

Kaynak: ŞÜKRAN ŞEYMANUR ARSLAN