Gazeteci Karaaslan’ın ilk imza günü Lefkoşa’daki Deniz Plaza’da gerçekleştirildi. Vatandaşların ilgi gösterdiği imza gününün ardından Karaaslan, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’e bu fırsatı tanıdığı ve dayanışmaya destek olduğu için teşekkür etti. 
Girne Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen imza günü de yoğun ilgi gördü. Belediye çalışanlarının ve duyarlı vatandaşların destek olduğu imza gününe Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul da katıldı. Şenkul, kitabını imzalatarak sosyal projeye destek verdi. 
 

GÖNÜLLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

İmza etkinliği öncesi Gazeteci Karaaslan, Başkan Şenkul’u makamında ziyaret etti ve duyarlılığından dolayı Başkan’a teşekkür etti. Şenkul’u İzmir’e de davet eden Karaaslan, Girne Belediyesi’nin bundan sonra gerçekleştireceği uluslararası etkinliklerde gazeteci, yazar ve şairler olarak İzmir’den gönüllü olarak destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. 
Girne Belediyesi Kültür İşleri Şube Amiri Aysun Çelik’e de emeklerinden dolayı teşekkür eden Karaaslan, daha sonra Gazimağusa’da kısa süre önce kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti. 6 Şubat’ta yaşanan depremde Mağusalı voleybol takımı öğrencilerinin de yer aldığı grup, enkaz altında kalmış ve çoğunluğu öğrenci olmak üzere öğretmen ve velilerin de olduğu 35 kişi yaşamını yitirmişti. 
 

Bekçilerin üst arama yetkisine AYM'den yeni karar Bekçilerin üst arama yetkisine AYM'den yeni karar

OKUL YAPTIRACAKLAR

Şampiyon sporcuların anılarını yaşatmak ve öncelikle onlar adına bir okul yaparak bu okulda başarılı öğrenciler, başarılı sporcular yetiştirmeyi amaçlayan derneği ziyaret eden Karaaslan, ailelere başsağlığı ve sabır diledi. Depremde iki oğlunu yitiren Derneğin Genel Sekreteri Öğretmen Osman Akın gözyaşları içerisinde o anları anlatırken, “Gazimağusa Türk Maarif Koleji Kıbrıs’ın özel yetenekli, başarılı öğrencilerini sınavla bir okuldur. Dolayısıyla burada yetişen öğrenciler çok başarılı olduğu gibi, sporda da üstün başarılar elde eder. Voleybol takımımız daha önce Türkiye İkincisi olmuştu. Yine bir müsabaka için Türkiye’de bulunuyorduk. Ne yazık ki hepimizi derinden sarsan, derin üzüntülere boğan depremle karşı karşıya kaldık. Pırıl pırıl öğrencilerimizi, çocuklarımızı yitirdik. Onların anılarını yaşatmak ve bir okul yaptırabilmek için kampanya başlatacağız. Bu okulumuzda da çok başarılı öğrenciler, çok başarılı sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sizlere de desteğiniz için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Gazeteci Müslüm Karaaslan da ailelerin acılarını paylaşmak için Kıbrıs’a geldiğini ve bundan sonraki süreçte de gönüllü olarak dayanışmaya ortak olacağını söyledi. Farkındalık yaratmak için imza günü etkinliği gerçekleştirdiğini dile getiren Karaaslan, “Bizler gazeteciler olarak kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme görevlerinin dışında da sosyal sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla bu proje de bu anlayışla gündeme geldi. Okyanusta bir damla olabildiysek, sosyal farkındalık yaratabildiysek ne mutlu” diye konuştu. HABER MERKEZİ