BURAK AKDEMİR

Uluslararası Aktivist Sanatçıları Birliği Derneği Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan ve Uluslararası Stratejik Analiz Yönetişim İnovasyon Düşünce Derneği Başkanı Derya Tuzen, Sultan Gümüş Kaya İle Birinci Sayfa programının konuğu oldu.

Depremin ruhlarda bıraktığı enkazın sanat ile onarılabileceğini kaydeden Başkan Tuzen, “Sanatın iyileştirici bir rolü olduğunu unutmamamız lazım” dedi. Tuzen aynı zamanda deprem bölgelerinde kadınların iç çamaşırına ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “20 gündür aynı iç çamaşırını giyen kadınlar var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile iletişime geçtik. Meslek Fabrikası’ndaki makinelerin iç çamaşırı üretmek için kullanılmasını istedik. Onay aldık. Ve buradan tüm izleyicilerimize sesleniyorum, lütfen dikiş bilen kadınlarımız elini bu işin altına koysun” dedi.

Bayi Tahsilat Sistemi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Bayi Tahsilat Sistemi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

ULAŞIMI ÇOK ZOR BİR NOKTA

Başkan Işıkhan ise İzmir 25. Kitap Fuarı’nda Uluslararası Aktivist Sanatçıları Birliği Derneği olarak stant açtıklarını, tüm sanatseverleri beklediklerini söyledi. Öte yandan, önemli bir sorunu gündeme getiren Işıkhan, ulaşımı güç olan Gaziemir’de yer alan Fuar İzmir’i eleştirdi. “Kitabın alıcısı sektörler değil, halk” diyen Işıkhan, “Fakat ulaşımı çok zor bir noktaya fuarı kurdular. Kitaba, fuara ulaşmak isteyen nasıl gidebilecek? Gidemiyorlar da zaten. Kültürpark’ın tüm fuarların üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Yeterli holleri var. Yerel yöneticilerin sesimizi duymasını istiyorum” çağrısında bulundu.