Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, dün açıklanan Ortak Mutabakat Metnine ilişkin bir açıklama yaptı.

Yıkılan rezidansın sorumlusu İzmir'de yakalandı Yıkılan rezidansın sorumlusu İzmir'de yakalandı

Ülke çapında tüm teşkilatları ile birlikte haftanın her günü, vatandaşların sorunlarını dinlediklerini ve 22 eylem planında çözüm önerilerini yayınladıklarını dile getiren Kaya Ösen, "Bugün ise Altılı Masanın ortaklarından biri olarak “Yarının Türkiyesi”ni birlikte inşa etmenin heyecanı içindeyiz. Dün kamuoyuyla paylaştığımız ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa 9 ana ve 75 alt başlıkta 2 bin 300’den fazla vaadin yer aldığı Ortak Mutabakat Metniyle birlikte seçim dönemine girmenin haklı gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda ve sokakta, Ortak Mutabakat Metnine çok pozitif algı oluştuğunu belirten Ösen açıklamanın devamında ise; "Kanaat önderlerinden, sivil toplum örgütlerine kadar pek çok kesimden destek mesajları alıyoruz. Üretilen politikaların, ilerici ve demokratik olduğu konusunda aldığımız yorumlar, çok doğru bir yerde olduğumuzu gösteriyor. 
DEVA Partisi, elini taşın altına koyarak “Yarının Türkiyesi”nde karar alıcı bir siyasi aktör olarak yerini almıştır. Gerek DEVA Partisi gerekse Altılı Masanın ortağı olarak sunduğumuz kapsamlı ve detaylı somut vaatlerimizin karşılığını, sandıkta göreceğimize inancımız tamdır." ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ