Karşıyaka'da doğup büyüyen ve hayatını Karşıyaka Spor Kulübü’ne adayan Bir Baba Hindi lakaplı Mustafa Baykara, sevenlerini üzdü. Uzun zamandır sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören Mustafa Baykara, bugün sabah saatlerinde vefat etti. Yeşil kırmızılı takımı gönülden seven, gençlik yıllarından son nefesine kadar Karşıyakalılara kaf-kaf çektiren, Bir Baba Hindi lakaplı Mustafa Baykara bugün toprağa verilecek.

BİR BABA HİNDİ HEYKEL

Filenin Efeleri Slonvenya'ya kaybetti Filenin Efeleri Slonvenya'ya kaybetti

BİR BABA HİNDİ MUSTAFA'NIN HEYKELİ

Karşıyaka Spor Kulübü, Bir Baba Hindi lakaplı Mustafa Baykara'nın heykelini yaklaşık  4 yıl önce Karşıyaka Çarşısı girişine yapmıştı. Tarihte eşi benzeri görülmeyen, bir spor kulübünün taraftarı için yaptığı heykel bir ilk olmuştu. Heykeli ile ölümsüzleşen, tarihe adını yazdıran Karşıyaka semtinin sembolü olan Mustafa Baykara, tüm çarşı esnafının bildiği, sevdiği ve saydığı bir isim olarak biliniyordu. Karşıyaka'nın futbol, basketbol, voleybol hemen hemen her branşında maçlara giden, takımını sonuna kadar destekleyen Mustafa Baykara, tribünlerin saygı duyduğu biriydi.

50 yıldır oturduğu bankta heykelini yapan Karşıyaka Belediyesi vefalı davranarak onu onurlandırmıştı. Yeşil kırmızılıların bütün maçlarına giden, tribünlerde çoşkulu bir şekilde taraftarlara kaf-kaf çektiren Mustafa Baykara, taraftarların gözde ismi olmuştu. Bütün taraftar liderlerinin saygı duyduğu Baykara, son dönemlerde sağlığından dolayı maçlara gidememişti.

Maçları sahadan takip edemeyen, kendini tamamen Karşıyaka Spor Kulübü'ne adayan Mustafa Baykara, hastanede TV karşısında takımını her zaman destekledi. Karşıyaka Çarşı girişindeki heykel, Karşıyakalılar tarafından değil tüm İzmirliler tarafından benimsenmiş, binlerce insan fotoğraf çekilmişti. Karşıyaka'da doğup büyüyen semtin güzel abisi Mustafa Baykara hayata gözlerini yumdu.

Karşıyaka Spor Kulübü'nün Bir Baba Hindi Mustafa'nın vefatından sonra yaptığı açıklama:

bir baba hindi

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ'NDE OLCAY ORAK DÖNEMİ

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR