İzmir’in en köklü spor takımları arasında yer alan Karşıyaka bu hafta farklı branşlarda göstermiş olduğu başarıları ile göz doldurdu. Pınar Karşıyaka’nın basketbol Süper Lig’inde galibiyet alması, futbol da Nevşehir Belediye spor karşısında farklı galibiyet elde etmesi, voleybol takımın ise geriden gelip Sakarya Spor Kulübü’nü mağlup etmesinin camiayı ve taraftarı heyecanlandırdığını düşünmekteyim.

Tüm İzmirliler bilir ki Karşıyaka bir spor kulübüdür geçmişten bu yana farklı branşlarda başarılar elde etmiş ve spor camiasına önemli isimleri yetiştirmiştir. Karşıyaka’nın ayrı bir spor kültürü vardır. Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salon’unda maça çıkmanın ayrı bir atmosferi vardır. Karşıyakalılar basketbol takımını benimser, basketbolun ayrı bir yeri vardır onlarda o yüzden ‘Basketbol diye yazılır Karşıyaka diye okunur’ derler.

Kaf-Kaf Avrupa’da hayal kırıklığı yarattı  

Pınar Karşıyaka, Süper Lig’de sezona iyi bir başlangıç yapsa da daha sonra kötü bir dönem geçirdi ve arka arkaya 3 mağlubiyet yaşadı. Kaf-Kaf, bu süreci hızlıca atlatıp 6 maçlık galibiyet serisine imza atarak ligde üst sıralara yerleşti. Yeşil-kırmızılıların bu serisini iki hafta önce Bahçeşehir Koleji sonlandırsa da Karşıyaka buna rağmen, hızlı toparlandı ve daha sonra oynadığı 2 maçı da kazanmayı başardı. Avrupa da ise büyük hedefler belirleyip iddialı kadro oluşturan Kaf-Kaf 8 maçta 2 galibiyet, 6 yenilgi alarak lige veda etti ve hayal kırıklığı yaşattı.

Karşıyaka’nın stat kâbusu devam ediyor

Karşıyaka futbol takımının yıllarca bitmek bilmeyen stat kâbusu halen devam etmekte. İktidar ve muhalefet milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları tarafından çoğu kez ‘O stat yapılacak’ denilmesinin üzerinden yıllar geçti. Karşıyaka stadına hala kavuşamadı. İzmir’in en köklü takımı olup bir stadının olmaması çok büyük eksiklik ve Karşıyaka’ya haksızlık. Karşıyaka her şeyin daha iyisini hak ediyor. Umarım Kaf-Kaf en kısa sürede stadına kavuşur ve buda birçok başarıyı beraberinde getirir.