Sahnelerin beyefendisi olarak tanınan Hüseyin Tolu yönetimindeki Karşıyaka Cumhuriyet Korosu’nun Karşıyaka Belediyesi Suat Taşer Sanat merkezinde verdiği “Enkaz Altında Kalan Enstrümanların Sesleri” konserini, Yusuf Nalkesen’in İzmir Devlet Klasik Türk Müziği sanatçısı kızı Ebru Nalkesen ve Nalkesen ailesinin de bulunduğu bin kişi izledi. Yusuf Nalkesen’in şarkılarının seslendirildiği konserde zaman zaman duygulu anlar yaşanırken, salonda büyük alkış aldı.

KONSER

Karşıyakalılar açık havada müzik keyfi yaşadı Karşıyakalılar açık havada müzik keyfi yaşadı

O KADAR GÜZEL DESTEKLER ALDIK Kİ...

Karşıyaka Cumhuriyet Korosu şefi Hüseyin Tolu depremde enstrümanı enkaz altında kalan müzisyen arkadaşlarına destek olmak için konserin düzenlendiğini belirterek şunları söyledi. “Karşıyaka Cumhuriyet Korosu ile 18. Yılımızda gerçekleştirdiğimiz Konserimizi Yusuf Nalkesen şarkıları ile depremde enstrümanı kaybetmiş ve daha sonra yerine kaliteli bir enstrüman alamamış evini sadece bu işten geçiren müzisyen kardeşlerimiz için gerçekleştirdik. Amacımız 2-3 en fazla 4 müzisyene ulaşıp iyi enstrümanlar temin etmekti. Ancak o kadar güzel destekler aldık ki her gün sabaha bir sponsor haberi ile uyanır hale gelmiştim. Bunun neticesinde 2-3-4 değil de tam 7 arkadaşımıza an itibariyle enstrüman yaptırıp gönderimini sağlayacağız. Suat Taşer Sanat merkezi için bin kişilik tüm biletlerimiz tükendi ve salon hıncahınç doldu. Bizi yalnız bırakmayan tüm sanatsever ve yardımseverlere teşekkür ederiz.”

Konserin sonunda Vestel, Remax, En Gözde Restaurant ve Küçükavcı Kuru Kahve gibi çok sayıda sponsorluk yapan kurum yöneticilerine birer teşekkür plaketi verildi. HABER MERKEZİ