Olay Safranbolu Sanayi Sitesinde meydana geldi. Hasan Büyükcesur'a ait kurtarıcı olarak kullanılan vincin aküsü kimliği belirsiz iki şüpheli tarafından çalındı. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına anbean kaydedildi. Görüntülerde şahıslardan biri çevreyi gözetlerken diğerinin de aküyü çaldığı görülüyor. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Oto çalışanlarından Bayram Başdemir, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Salı günü müşterimizin birinden telefon geldi. Aracımızı çalıştırdık müşteriye gitmek üzere. Sanayinin çıkışına kadar gittik. Daha sonra aracı yarın çekilmesi noktasında müşteri bize talepte bulundu. Tekrar arabayı biz geriye getirdik. Arabayı aynı göründüğü şekilde şuraya park ettik. Akşam üzerine doğru arabayı tekrar çalıştırmaya gelmiştik buraya. Bir iş çıkmıştı. Marşa bastığımızda araçta elektrik olmadığını fark ettik" dedi.

Arabanın kasasında takviye amacıyla kullandıkları akünün çalındığını gördüklerini ifade eden Başdemir, "Daha sonradan komşumuz oto pehlivan yedek parçacının kamerasına başvurduk. Fakat o gün monitörü olmadığından görüntüleri alamadık. Monitörü olmadığından dolayı. Daha sonra hemen durumu 155'e bildirdik. Emniyet güçlerimiz geldi. Olay yerinde incelemeler yaptı" diye konuştu.

Aydın'da jandarmadan denetim: 421 şahıs 289 araç sorgulandı Aydın'da jandarmadan denetim: 421 şahıs 289 araç sorgulandı

Başdemir, 1 gün sonra izledikleri güvenlik kamerasında hırsızlardan birinin aküyü önce kucağında ardından sürükleyerek götürürken seyrettiklerini anlattı.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- Karabük'te tabiat parkı çöplüğe döndü

Kaynak: İHA