Yeşil ve ekolojik eğitim staj programları kapsamında İzmir’e gelen 37 Romanyalı öğrenci, İZSU Genel Müdürlüğü’nün çevre dostu yöntemlerle hayata geçirdiği hizmetleri ve tesisleri inceledi. Öğrencilere, Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Uğur Çelik proje koordinatörü olarak eşlik etti.

İlk olarak Tahtalı Barajı’nı ziyaret eden genç öğrenciler, İZSU yetkilileri rehberliğinde barajı gezdi. Sağlıklı ve kaliteli içme suyu elde edilmesi ve enerji konularında bilgi alan öğrenciler ardından Görece İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni inceledi.

Vedat Araz ile Kent ve Sanat: İç Mimar - Ressam Ebru Güve Vedat Araz ile Kent ve Sanat: İç Mimar - Ressam Ebru Güve

Gezileri boyunca öğrencilere eşlik eden öğretmenleri Drogomir Eleonora, bu haftanın Romanya’da yeşil hafta olarak kutlanması sebebiyle gezinin çok daha anlamlı hale geldiğini belirterek gezide kendilerine eşlik eden İZSU yetkililerine teşekkür etti.

İzmir’de suyun etkin ve verimli kullanımı ile su tasarrufu konusunda da bilgilendirme yapılan inceleme gezileri gençlerde daha temiz ve yeşil bir dünya için farkındalık yaratma anlamında önem taşıyor. HABER MERKEZİ