HÜSEYİN DEMİR 

Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok, Jorge Garbajosa’nın listesinde FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Beşok, düzenlenen seçimde 50 oyun 43'ünü alarak en yüksek oylardan birine ulaştı. 

Türk basketboluna oyunculuk döneminde damga vuran eski milli basketbolcu yöneticilik kariyerinde başarısıyla ilgi çekiyor. Sportif bir ailden gelen İzmirli Hüseyin Beşok adına daha önceden Bornova Atatürk Spor Kompleksi’nin antrenman salonunun ismi verilmişti. 

Hüseyin Beşok kimdir? 
2 Ağustos 1975 İzmir doğumlu olan Hüseyin Beşok, basketbola Vestel Manisaspor altyapısında başladıktan sonra Karşıyaka’ya transfer oldu.Kariyeri boyunca ülkemizde Pınar Karşıyaka, Efes Pilsen, Galatasaray, Türk Telekom, Aliağa Petkim, Beşiktaş, Hacettepe Üniversitesi ve Türk Telekom kadrolarında yer alan Hüseyin Beşok; ülkemizi Maccabi Tel Aviv (İsrail), Sunse Sibenik (Hırvatistan), Asvel (Fransa), Unics Kazan (Rusya), Le Mans (Fransa) ve Prokom Trefl Sopot (Polonya) ekiplerinde de temsil etti.Hüseyin Beşok, oyunculuk kariyeri boyunca Polonya, İsrail ve Fransa liglerinde şampiyon olan tek Türk oyuncu olma unvanını elinde bulundurmaktadır.

Memnun: Mücadele kadınların doğasında var Memnun: Mücadele kadınların doğasında var

5935c3b5892549cb8352fff051de7ff5_c1a293eb40c1471d92ad4c511af9c35b kapak1 (Özel)