İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte İzmir için saatlik ve anlık hava durumu tahminleri. İzmir hava durumu; sıcaklık, nem ve rüzgar tahmini detayları haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan saatlik hava durumu tahminlerine göre İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İzmir’de nem oranı en yüksek ne zaman olacak? ve İzmir’de rüzgar hangi yönden esecek? gibi soruların cevabı haberimizde. İşte İzmir hava durumu ile ilgili detaylar…

İzmir’de bugün saat 06.00 ile 09.00 arasında parçalı bulutlu bir hava olacak. Hava sıcaklığı 21 derece, hissedilen sıcaklık da 21 derece olacak. Nem oranı yüzde 80 olacak. Rüzgar batıdan esecek.

Saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında İzmir'de çok bulutlu bir hava etkisini devam ettirecek. Hava sıcaklığı 23 derece olmakla birlikte hissedilen sıcaklık da 23 derece olacak. Nem oranı günün ise yüzde 71 olacak. Rüzgar batıdan esecek.

12.00 ile 15.00 saatleri arasında ise parçalı bulutlu bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 26 dereceye yükselecek. Hissedilen sıcaklık ise 26 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 67 olacak. Rüzgar batı yönünden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında ise parçalı bulutlu bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 23 dereceye düşecek. Hissedilen sıcaklık da 23 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 75 olacak. Rüzgar batı yönünden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00’ da ise hava sıcaklığı 21 derece olacak. Hissedilen sıcaklık ise 21 derece olacak. Akşam saatlerinde nem oranı yüzde 83 olarak kaydedilecek. Rüzgâr batı yönünden esecek.

Gece saatlerinde ise saat 21.00 ile 24.00 arasında hava sıcaklığı 20 derece olacak. Hissedilen sıcaklık da 20 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 80 olarak kaydedilecek. Rüzgar batı yönünden esmeye devam edecek.

izmir h30

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte saatlik hava durumu 03.12.2023 İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte saatlik hava durumu 03.12.2023

SONBAHAR NEDİR? 

23 eylülde başlayıp 21 aralıkta biten ve yazla-kış arasındaki mevsim sonbahardır. Bu mevsimde havalar yavaş yavaş soğumaya, ağaçlar yapraklarını dökmeye, bitkiler ve hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlar. Sonbahar, kış ayının habercisidir. Ülkemizde sonbahar bazı illere daha erken bazı illere daha geç gelir. Ege Bölgesi’nde sonbahar genellikle normalden daha kısa yaşanır.

SONBAHAR HASTA EDER Mİ?

Güneşin insana mutluluk ve huzur verdiği daha önce çokça kez denemelerle tespit edilmiştir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar soğumaya başladığı için kişilerde depresif bir ruh hali ortaya çıkabilir. Böylece son baharın gelişiyle birlikte kişilerde; halsizlik, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetler görülebilir. Bu belirtileri gördüğünüzde bunun bir hastalık değil mevsim değişimi belirtisi olduğunu unutmayın.

YAĞMUR NEDİR?

Yağmur, bulutlardan yeryüzüne su formunda dökülür. Hava kütlelerinin içinde yer alan su buharı yani nemin su taneciklerine dönüşmesiyle oluşur. Hava kütlelerinin içinde yer alan nem, yüzde 100'ü geçtiği anda su buharı yağmur olarak bize gelir. Sonbahar, yağmurlu havaların sık sık yaşandığı bir mevsimdir.

ŞEMSİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Şemsiye, esnek tellere bir sapın üzerinde gerilmiş, kullanan kişinin kontrolüyle açılıp kapanabilen, genellikle yağmur, bazen ise güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır. Su geçirmez kumaştan yapılan şemsiye taşınabilir. Büyük ve uzun şemsiyeler olduğu gibi küçük, katlanabilen ve çantaya sığan şemsiyeler de vardır.  İlk şemsiye kullanımına Mezopotamya'da rastlanmıştır. Antik Mısır'da da koruyucu bir niteliği olduğuna inanılan şemsiyeler, Roma kültürüne de Mısır'dan geçmiştir.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- İzmir'de elektrik kesintisi - 30 Ekim 2023 Pazartesi

Kaynak: GURBET YAVUKLU